Saldırı Sonucu Köpeğimde Oluşan Açık Yara Acil?

betulbatar

Merhabalar az önce saniyelik bir şekilde köpeğime birkaç sokak köpeği saldırdı. Kalçasında üst deri yaralandı. Bir de bacağında daha küçük hasar oluştu. İlk müdahale olarak kantaron yağı ile silerek furacin merhemle yarayı kapatıp sardık. Küçük bir yerdeyiz 24 saat açık vet bulamayabilirim, bu onu yarına kadar idare eder mi? Bu yaraya dikiş atılması gerekir mi?

6 CEVAP

MelisRose

Merhaba,

yarayı kesinlikle veteriner görmeli.

keşke baticon tarzı bir şey ile temizleseydiniz ilk.

ısırıktan parazitler ve kuduz kapabilir çünkü diş geçirmiş baya.

çocuğun şu an durumu nasıl?

betulbatar

Çok teşekkürler cevaplarınız için, baticonumuz yoktu o yüzden antibiyotik krem uyguladık kendimizce enfeksiyon olmasın diye. Sabah olunca veterinere götürdük, az miktarda anestezi verip diktiler, antibiyotik kullanacak. daha önce genel anestezi sırasında komplikasyon oluştuğu için tedirgin olmuştum ama neyse ki genel anestezi olmadı. merhem ve kantaron yağı sürmesek daha iyi olurmuş. kuduz konusunda bir şey demedi vet, zaten aşısı da var.

MelisRose

iyi olmasına çok sevindim, tekrar geçmiş olsun

AsumanAtilgan

Derhal veterinere götürün ve kuduz aşısı da sorun. Geçmiş olsun

betulbatar

Çok teşekkürler 🙏

Mini2019

Böyle yaralarda dikişli bölge sürekli kontrol edilmeli. yara dıştan kapansa da içten kolay kapanmıyor ve alt tabakada iltihap olabiliyor. çok geçmiş olsun