Kedim Tüy Döküyor.

azcn

Kedimi tek çeşit mamayla besleyebiliyorum ve orta kalite de bir mama. Mamanın çeşitlerini alsam da sadece somonlu olanı az tüketiyor. Yaş mama ve pişmiş tavuk, et ve balık veriyorum ancak günde bir kez, çoğunlukla da tavuk. Sizce yediği mamadan tüy döker mi , daha az tüy dökmesi için ne yapabilirim.

1 CEVAP

Minminik

Çok mama değiştirmeyin bağırsak florasına olumsuz etkiler ayrıca mama değiştirirken kademeli geçmek lazım, tavuk tuzsuz yağsız baharatsız suyu ile vermek çok faydalı tabiki bol bol tarayın haftada bir de furminator ile tarayın kediler tüy döken canlılar bu aralarda tüy değişimine girdiler sanıyorum eğer aşırı tüy dökmesi varsa veterinere danışın.
kötü mamada tüy dökümü yapar maddiyat varsa üst segmente geçin