Yardim Edermisiniz?

kedicin

Demekki bu soruya geldiniz güzel :) Hemen görüpte okuyup da çıkanlardan olmayın lütfen yardımınıza ihtiyacım var. Biz evimize bir köpek almak istiyoruz ben cavailer king charles ablam ise golden almak istiyor.Evimiz bahçeli. Golden istemesinin nedeni sahibini çok sevmesi çok oynak ve enerjik olması ha bir de tüyleri çok olması. Tüysüz ve minik köpekleri hiç sevmiyor.
Ben ise tüm köpekleri istiyorum fakat her zaman ben köpek yatağı istemişimdir . Golden büyüyünce de malum içine sığamayacak.O yüzden cavailer king charles istiyorum. Asıl soruma gelecek olursak "Tüylü ve orta boylu , enerjik bir ırk söylermisiniz?" Öyle şivava gibi pekinez gibi terrier maltese gibi olmasın boyları :) Yazanların ilgisine teşekkür ediyorumm...

23 CEVAP

izzy

Oyun oynamak icin elbette cikarabilirsin izzy yesillige bayılır evde bakacaksan düşünebilirsin

kedicin

Evde bakacagim tabiki tesekkur ederim @izzy
Kopek secimim cavailer king charles :)

Busetargu

Bence golden almanızı tavsiye ederim nedeni ben arkadaşımla markete giderken karşımıza simsiyah bir köpek çıktı ondan sonra sokağa atılan bir erkek golden gelip diyer köpeye bir havladı siyah köpek kaçtı yani gölde ler tanıdık veya tanımadık her insana önem verir ve sever

Busetargu

Aynı şeyi neden 2 kere Yazdı yazdım neyse

fenerrsena43

border collie -somayed cinsi olabilirmi? :)

kediasktirr

golden retvıever

Gofretsla

Cocker ya da cavalier king charlies spanıel

dollfacepersian

Öncelikle iki ırkı sahiplenme isteme nedenleriniz mantıklı değil.
Her köpeğin farklı karakteri vardır. Goldenler arasında sahibine aşırı düşkün olmayan,oturaklı,enerjik olmayanları da vardır. Baskın karaktere sahip Goldenler de olabilir.
King charles ise türkiye de az bulunan bir ırk ki ücretsiz sahiplendirme sitelerinde çok nadir bulunurlar. Herhangi bir köpek yatakta yatmak istemeyebilir. Yatakta yatsın diye sahiplenmek istemeniz mantıksız olur.
Baskın ırk köpek sevmeniz bakabileceginiz anlamına gelmiyor. Baskın ırkı tecrübe sahibi olanlar bakabilir. İlk köpek olarak baskın ırk bakıp sorun yaşamamaniz çok düşük bir ihtimal. Tabi bakıp sorun yaşamayan vardır ama bu büyük ihtimalle köpeğin uyumlu bir karaktere sahip olmasından kaynaklidir.
İlk köpek sahipleneceklere uyumlu ırk olarak geçen golden retriever,labrador retriever,flat coat retriever ve çoğunlukla çok enerjik olan beagle öneriyor Kral köpek ailesi. Köpek sahiplenmeden önce lütfen Cesar Millan'nin kitaplarını ve Kral köpek ailesinin videolarini izleyin.