Yavru Kedide İştahsızlık

feyzatig

iki aylık sokaktan bulduğum bir kediye geçici yuvalık yapıyorum. son iki üç gündür zayıfladığını fark ettim kuru mama yerken görmüyordum ve dün yaş mamayı isteksiz yedi. bugün ise hiç yemek istemedi zorla ağzına mamayı koyarak yedirdim, biraz da halsiz. sebebi ne olabilir hemen ağır bir hastalık olduğunu düşünmek istemiyorum ancak aklıma bir şey gelmiyor.

2 CEVAP

Maalesef dediğiniz gibi normal değil bir hastalık belirtisi olduğunu düşünüyorum.

aslihan_e

İç parazit olabilir en iyi ihtimalle. O aylarda çok olur. Mutlaka veteriner desteği alması gerekli.