Patili Dostlarım, Kedim İlk Aşılarını Olacak Yardım.

Her veterinerin tam olarak güvenilir olmadığını biliyorum o yüzden sizin deneyim ve bilgilerinizden faydalanmak isterim. İlk kez aşı olmaya götüreceğim nelere dikkat etmeliyim? Siz ilk hangi aşıyı yaptırdınız? Aşı sonrası kedim kustu hastalandı gibi şeyler okumuştum korktum açıkçası onlardan. Nelere dikkat edeyim?

1 CEVAP

kesinlikle ve kesinlikle aşı öncesinde kan testi yaptırıp bağışıklık değerine baktırın . İştahına oyun oynamasına kanmayın . Benim kedilerimin iştahı çok iyidir ikisi de aşırı oyuncu , kan tahlilinde birinin bağışıklığı normal değerlerde ama beklediğimizden düşük çıktı , bağışıklık için şurup önerdi veterinerimiz . İki karma aşıyı da çok rahat şekilde atlattık bu şekilde . Ve aşı sonrası aşı bölgesine masaj yapılması gerekiyor en önemli iki şey bunlar . İç dış parazit karma kuduz şeklinde yapıyor genelde veterinerler siz yine danışırsınız