Hangi Irk Kedi Almalıyım ?!

Derdedermanim

Kulaklar kıvrık,yüz basık,gözler farklı renk beyaz olsunmu ?
Olmasın neden çünkü arkadaşlar bu göze hoş gelen özelliklerin arka planında hastalıklar var ;sözde cins ev kedisi diye alınan kediler genetik anormalliklerin bir özellik gibi sunulması malesef bizi ister istemez işin içine sokuyor çok sevimli ama çok çaresiz hastalıkları geninde barındıran bu canlılar bir süre sonra bir sürü hastalık pençesinde acı çekiyor bize yürek sızısı oluyor ve okadar masraf ettiğimiz bu hayvanlar bize daha fazla masraf harcatsada malesef kurtarılamıyor kısa ömürlü immün sistemi zayıf bu ırklar hususunda ısrarcı olmamanızı tavsiye ederim.
Aslında bizim asıl sorunumuz bulaşıcı sinsi hastalıkları tanımamamız mesela coroa virüs;fib,felv bu hastalıklar her ırk kedilerde yayılmış durumda veterinerlerde pansiyonlarda sokaklarda bu virüsler kol geziyor test yaptırıp bu kedileri gerekirse kısırlaştırmak eğer bu riskli ise gözetim altında tutup bu virüsü yaymamalarını sağlamak mecburiyetindeyiz aksi takdirde kedilerin kolunu bacağını kesmek kadar vahşice bir eylemin parçası olur bu hastalıkların yayılmasında katkıda bulunur kedilere istemiyerekte olsa işkence etmiş oluruz.Eğer çözümün bir parçası değil isek problemin bir parçası ve sorumlusuoluruz.

19 CEVAP

kaplan ırkı

pasaemine

daha zor durumda olan şekerler varken neden hala sizin şu cins takıntınız var anlayamadım. Tekir kedi almak zorunda değilsiniz ama onlar ilgiye sevgiye daha muhtaç, daha ihtiyacı var şu cins takıntınız bitsin artık

KediliBaba

Burda soru cavap dışında konu açıldığı zaman konuyu silmiyorsa kimse yasak değil demekki?