Ev Akarı Alerjisi Olan Varmı?

FurkanHatay

Anket

Sıkıntı oluyor
(0 oy)
hayır olmuyor
(6 oy)
Toplam (6 oy)

ev akarı alerjisi olup kedi besleyen var mı? Sorun oluyor mu kedi beslemek? Tüyleri dökülmesi engelenebilir mi?

7 CEVAP

Derdedermanim

oğlumun alerjisi var akara kedilerle alakası yok hergün ev süpürülüyor.

Tikih

Astimim var
Ama bana birşey yapmıyor.

Veranifer

Benim abimin asiriderecede kediye alerjisi var annemin de astimi var ilkgeldiginde eve krdimiz abim kedinin bulundugu odaya bile girdigindr gozleri sulanmaya kanlanmaya basliyordu annem ise ben bile yanina yaklassam oksuruk krizleri geciriyordu bu bir hafta hadi zorlasan iki hafta oldu annem su an hic oksurmuyor abim ise kedi ustune cikmadikca cok problmi olmuyor gecebiln bir sey bu bendede yatagimda yatarken cok yaklasirken bende nefes alamiyor gibi oluyordum simdi saatlerce kafami kafasina koyup kalabiliriz ilk basta alerjiniz astiminiz cidden cok artabilir ama bizde gecti

Veranifer

Evet anneminde alerjik astimi var bir hafta boyunca ciddi oksuruk krizleri gece gece nefes alamama bogaz sisligi yasadi hatta geri gondermemiz gerektigini bile soyledi ama belli odalari yasaklarsaniz mesela annemin ve abimin odasi kedimize yasak kapi herzaman kapali ve kediniz sık bulundugu yerlerde tuy tutan esyalari kaldirirsaniz mesela halilar sonra gereksiz fazla koltuklar kalkti benim odamdan koridordan duzenli tarama kediyi duzgun besleme bir de vitaminler var tuy dokumunu azaltmak icin ama sunu soylemem lazim genelde alerjiler tuyden cok salyalardan oluyor kediler surekli yalandiginda tuylerde kiyafete heryere yapisabildiginden kediler kopeklerden cok alerji yapar mesela bizim kopegimiz abim saatlerce oynasin yanyana kucak kucaga dursun problem olmaz kedi veya kopek daha az toy dokenleri daha az alerjinizin azmasina sebep olur bu sebeten kedinin bakimini cok duzenli yapip evinizd basi seylerin tekrar duzenlenmesi lazim bir de benim de annem izin vermemisti biz babamla beraber kediyi kucaklayip eve getirmistik cok ani olmustu zaten kediyi sahiplendikten sonra mama kum kafesi aldik sonra huraa eve annem mutlu oldu mu hayir cunku astimin disinda annem kedilerden olumune korkan biridir ama gitgide alistilar su an kediyi cok seviyor ne kadar hala ani hareket yalinca cigligi bassada yani annenizin sahipleneceginiz kediyi sevmesini sagkayi sonra hersey olur

FurkanHatay

Astımlı olan varmı peki?

FurkanHatay

Benim alerjik astımım var mevsim geçişlerinde ve cevize annemin akar küf felan. Zamanında doktor 6-7yıl önce anneme hayvan besleme demiş. O yüzden izin vermiyor. Bende araştırmıştım biraz alerjinin farklı olduğunu söylemiştim ama yinede izin vermemişti. Yazdıklarınızı okutsam Yine izin vermez ama yinede öğrendiğim iyi oldu.

FurkanHatay

Merhaba annem zaten kedileri benden çok sever hata tüm hayvanları çok seven biridir. Bu nedenle sıkıntı yok. Ama bilmiyorum belkide bakmamamdan korkuyodur. Sizin yaptığınız gibi bende bir tane sokaktan bir kedi bulursam eve getirip bakayım olmazsa barınağa ya da birine sahiplendirim. Taktik için teşekürler. :D