Kedimin Dis Degistirme Doneminde Mama Yemiyor

6 aylik bir kedim var ve yaklasik 2 haftadir sut disleri dokuluyor, baya bi istahsizlik basladi ilk baslarda boyle degildi ama son birkac gundur cok az mama yiyor normal mi? veya yapabilecegim bir sey var mi

4 CEVAP

aslihan_e

İsterseniz bir vete götürüp muayene ettirin. Enfeksiyon gelişmiş olabilir. Kuru mamayı mı yemiyor? Daha çorba tarzı yiyecekler deneyin. Yaş mamayı blendere çektirip çorba haline getirebilirsiniz içerse.

Willy-Wonka

Yaş mama vermeye çalışın. Bir süre sonra iştahı açılacaktır. Şuan kuru mamayı yiyemiyor çünkü diş etleri acıyor büyük ihtimalle

Kralnane

Benim tommy de 6 aylık suan kuru mamayı çok çok az yiyor. Dişleri degısiyor. Özellikle azılara geçince kuru mamada ıştahı iyice kesildi. Yaş mama veriyorum suan onu reddetmiyor. Bu dönemde pate yani ezme varsa daha iyi oluyor.Bilginize

Kralnane

Ezme sekli elinizde yok ise aslıhan ın dediği gibi blenderde çektirin.