Anne Köpeğim Yavruları Bırakıyor

Merhaba 🙋‍♀️ Fransız bulldog umuz salı günü doğum yaptı, 5 sağlıklı yavrumuz var. 2 gündür yavruları bırakıp salonda bizimle durmak istiyor biz odaya geçince odada yavrularının yanında kalıyor. Bu normal mıdır, yavrularının başında durmak zorunda değil mi neden böyle yapıyor olabilir? (Not: yaşını, hikayesini bilmiyoruz, kaç doğum yaptı daha önce bilmiyoruz,ama tecrübeli gibi doğumunu tek başına yaptı yavrularına çok iyi baktı. Hamileyken yolda bulduk çipi yok sahibini aradık ilan bıraktık ama bulamayınca bizimle kaldı)

3 CEVAP

sitedizayn

köpeğinizin davranışları normal görünüyor ve siz çok iyi yapmışsınız şu anda sizinle anne ve yavrular emin ellerde, umarım yavruları sahiplendirebilirsiniz ve bu arada anne köpeği kısırlaştırabilirsiniz. kısırlaştırma konusunda ilçe belediyelerini arayabilirsiniz.

aslihan_e

Başında durmak zorunda değil, emzirse yeter. Emzirip gezmeye çıkarlar.

@sitedizayn @aslihan_e teşekkürler arkadaşlar, evet yavruları sahiplendirmek istiyoruz, anneyi de kısırlaştırıcaz inşallah 🙏 tecrübemiz olmadığı için korktuk daha 1 haftalık bebekler acaba ısılarını koruyamazlar mı diye 🤭 emziriyor hem görüyorum hem de yavruların karnı hep davul gibi maşallah çok güzel bakıyor ama işte odada kalmak istemiyor biz yokken, o yüzden tedirgin olmuştum tekrar teşekkürler 🥰