Kopek Sahiplencem. Pug Veya Golden Alcagima Kararsizim.

Goldenin havlama sorunlari oldugunu duydum cunki biz sitede yasiyoruz ve onu gezdiririm ama cok fazla gezdiremeyebilirim. Pug da var ama uyku problemleri var ve inatci olabiliyolar. İlk kopegim olcak

2 CEVAP

Ayse_naz_G

ilk köpek olarak küçük ırk tercih etmeyin çünkü küçük ırklar büyük ırklara göre daha hassas yani küçük ırkta yapacağınız her hata köpeğinizin incilmesine yol açar bence ikiside değil kesinlikle av köpeği çünkü av köpekleri hem havlamaz hemde kolay eğitilir (bazı ırklar hariç). bence bir daha düşünün :)

Heathcliff

Çok saçma bir ikilem bu eski model bir VosVos mu yoksa Ferrari mi almalıyım diye sormak gibi tek ortak özellikleri iki ırkında koruma yapmaması ve çok tüy dökmesidir.Onun dışında Pug küçük eğitimi sabır isteyen her gün dışarı çıkarılması gereken ama arada birkaç günlük evde kalmaları da tolere edebilecek çok fazla egzersiz ihtiyacı olmayan arada enerji patlamaları yaşasa da bunu evde yaşabilecek bir ırktır Golden a gelirsek büyük eğitimi çok kolay iyi huylu ve hiperaktif bir ırktır günde en az 2 saat gezmesi ve oynaması gerekir.Sizin hayat tarzınıza ve beklentilerinize hangisi uyuyorsa onu seçin ilk köpeğinizse Golden tavsiye ederim biraz daha az tüy döksün isterseniz Labrador tavsiye ederim.