Yeni Yavru Kedim

venniee

Merhabalar az önce sokaktan yeni yavru kedi sahiplendim. 2 aylık 830gr, ailemin evinde british shorthair cinsi bir kedim var yani kedi bakmaya alışığım fakat ilk defa sokaktan kaptığım gibi evimi açtığım bir Sarmanım oldu. Veterinere götürdüm iç dış parazitini yaptırdım. şuan kafamı kurcalayan şey ilk geceden onunla beraber uyuyabilir miyim? Parazitinin olmasından korkuyorum. Gazı varmıs dedi veteriner ama paraziti kakasından anlayabileceğimi söyledi. Bana yardımcı olur musunuz?

3 CEVAP

aslihan_e

İç parazitten korkuyorsanız korkmayın, ilaçla öldü gitti bile onlar. Pireliyse de size yerleşmezler zaten. Yanınızda yatırmasanız da eve dağılabilirler. 3 hafta sonra mutlaka tekrar iç parazit ilacı kullanın, yumurtalara ilaç etki etmiyor.

aslihan_e

O zaman hiç çekinmeyin, nice sağlıklı güzel günleriniz olur inşallah.

venniee

Teşekkür ederim aslıhan hanım. Şuan beraber yatıyoruz. Veteriner hap vermiş bide prebiyotik vermiş 3 gün kullanalım diye. @aslihan_e