Kedimin Kafasında Bu Şekilde Bi Boşluk Var Yavru Kedi Yeni Sahiplendim

Kafasında mantar olup olmadığını anlamadığım bir boşluk var bu şekilde biraz deri döküntüsü var gibi hafif ne önerirsiniz mantar mıdır

8 CEVAP

sevila

@Ecusaa Kloroben gargaradan bende çok fayda gördüm mucizevi ilaç resmen kedi aknesinde de çok işe yarıyor

Ecusaa

Mantar olma ihtimali yüksek ; ben de kedimi aldığımda mantar enfeksiyonu olmuştu hatta sonradan beni çizdiği ya da ısırdığı yerlerde bende de ailemde de mantar çıktı cildiyecinin verdiği kremler falan filan hepsi boş 2 hafta kullandım hiçbir şey olmadı ama öyle bir çözüm önerisi buldu ki veterinerim 2 günde kendi cildimdeki kaşınan yaralar kedimde ki mantar gitti lütfen gidip eczaneden gargara dediğimiz klorobeni satın alın ve rica ediyorum muadil olmasın sadece kloroben gargarayı alın diğerleri etki etmeyecektir aldıktan sonra makyaj pamuğuna damlatın ve mesela ben de olan bölgeye yani kendinizde oluştuysa bastırarak hatta kanatarak pamukla sürtün 2 3 gün deneyin hemen etkisi görülecek ve gidecek kaşıntı da pul pul olması da mantar da kedi için de aynı pamukla biraz bastırarak sürün yani aklınıza her geldiğinde ovalayın zaten olan bölgelerde kediler de tüy dökülmesi görülür geçmiş olsunnn

BanuYuzgec

Lütfen veterinere götürün öncelikle. Benim de eve aldığım yavru kediden kendi kedime mantar bulaştı. 10 gündür tedavi uyguluyoruz tabi ki veterinerin verdiği ilaçlarla. Her ilaç her kediye ya da her mantar türüne etki etmez ayrıca özellikle yavru kedilerde çok çok zararlı olabilir.

Ecusaa

veterinere götürün evet mantar için aşı yapıyorlar en azından onu yaparlar ama etkili geçmesi için sadece kloroben garlara ile pamuk yardımıyla ovalamanız işe yarar ben de veterinere götürdüğümde mor ışık yardımıyla bakıp mantar olduğu kanısına vardılar kendi üzerimde çıkan şeylere de mor ışık yardımıyla baktılar ve o da mantar çıktı bana ve kedime klorobeni önerdiler ayrıca kediye mantar aşısı yapıldı

Çok teşekkür ediyorum henüz veteriner e götürmedim direk kullansam sorun olur mu acaba henüz yeni sahiplendim sadece kafasında var böyle bir alanda

Birde travazol kremde önermişler ikisini bi arada kullansak nasıl olur acaba

Çok teşekkürlerrr en kısa zamanda veterinere götürcem öncelikle kloroben sürdüm şimdilik kaç günde geçmişti kedinizdeki ve sizdeki mantar

Ecusaa

ben de 2-3 günde geçti kedimde de 1 haftadan daha kısa sürede geçti kullandınız mı son durum ne