Kedimde Mama Değiştirmem Sonucu Kabızlık

Sezarim

Arkadaşlar onca yöntem denedim en son buraya yazmak aklıma geldi. Uyuyamıyorum bile.. nd'den hillse geçtim ve kedim kabız. Yaş mama sulandırıyorum içmiyor mama yiyor kaka yapamıyor. 2 gün arayla yapıyor probiyotik veriyorum yok. Napacağım veterinere gittim pro plana geçtik. Böbreklerini yormasın maksadıyla ndden başka mamaya geçmek istemiştim... Her gün tuvalete giden kedim iki günde bir kakaya çıkmaya başladı. Napacağım

2 CEVAP

sitedizayn

zeytinyağı denediniz mi ? çoğu kedide işe yarıyor, derili tavuk da deneyebilirsiniz deriyi belki zorla yediremezsiniz ama zeytinyağı şırınga ile oluyor. veterinerler kabakda tavsiye ediyor.

Poki

Mama geçişlerinde normal bunlar hem Az tahıllıdan veya tahılsızdan çok tahıllıya geçmişsiniz, belki hızlı geçmişsinizdir. onun dışında probiyotik yumuşak dışkılamada daha çok işe yarıyor bence bir süre probiyotiğe ara verip eğer kullanmıyorsanız bir süre malt kullanın.