Kedimin Piresi İcin Bir Sey Kesfettm Sizce Dogru Mu

sema54

Anket

Sorun olusturmaz
(1 oy)
Sorun olusturabilir
(2 oy)
Toplam (3 oy)

Sokakta baktigim 20ye yakin kedi var (sahiplendirmeye yer ariyorum) ve 11i pirelendi , veterinere gittik damla cok pahali geldi ve kedilerimin neye alerjileri var bilmiyorum internette ilac bakarken alacağım ilacta alerjileri olabilecek sey vardır ve de etki edip etmeyecegini bilemem. Ben de evde kendi tirnak mantarim icin kullandigim hindistan cevizi yağı vardi dedim bu mantari, mikrobu vs olduruyosa pireyi de öldürür hemen en sakin kedimin boğaz kisminda denedim anında 2 pire öldü, zarari olur diye tum vucuduna daha surmedim. Tum vucuduna sursem sizce zarari olur mu? Yalamalari vs sorun olusturur mu

5 CEVAP

sema54

@aslihan_e teşekkür ederim

aslihan_e

Tüm vücutlarına sürerseniz yalayacaklar ve çok fazla yağ içmiş olacaklar. Sadece küçük bölgelere sürebilirsiniz, onu yalamaları sorun olmaz ama tüm vücuda sürmek kediyi ishal yapar.

aslihan_e

Veteriner eczanelerinde ilaçlar daha hesaplı oluyor. Google haritalardan ilinizdeki veteriner eczanelerine bakın. Veterinerler pahalı yapar tabi ki.

Sabisim

Ben bir kere birinin önerisiyle kedimin patisine sürmüştüm hafif nemlendirsin diye kedim sürekli patisini yalamaya başladı sonrada hapşırık krizlerine girdi. Çok pişman olmuştum sürdüğüme. Bazende böyle olabiliyor.

sema54

@sabisim alerjisi olabilir kedinizin belki benimkilere suanlik bir zarar vermedi ama hic vermeyecegi anlamina gelmez tabi dikkat etmek lazım