İç Parazit İcin Hap Mı Damla Mı?

Pnrdogan

Selamlar kedim için iç parazit hapı veya damlası arıyorum internetten alabileceğim evde uygulamak için. Hap mı damla mı daha iyi. Önceden guadrex uygulanmıştı veteriner.

5 CEVAP

aslihan_e

Caniverm gibi geniş semptomlu haplar çeşitli parazitlerde daha etkili oluyor. Kedilerde birçok parazit türü olabiliyor. İnternette ilaç satışı yasak diye biliyorum. İlinizde veteriner eczanesi varsa orada daha hesaplı oluyor.

aslihan_e

Ayrıca çoğu veteriner hapın damladan daha etkili olduğunu söylüyorlar, direkt bağırsaklara gittiği için sanırım.

Mslna01

İç parazit için hap dış parazit için ense damlası

OnurVtn

direkt sindirime girdiği için hap veriyorlar.

SevimliCadi

En etkilisi enjeksiyon bence. Bahçede baktığımız kedilerden biri tenya döküyordu. Haplar pek etki etmeyince veterinere götürüp iğne yaptırmıştım. Geçenlerde yine tenya dökmeye başladı. Bu sefer bir doz enjeksiyon bir doz hap olarak uyguladık. Evde kendiniz verecekseniz hap daha etkili olur.

İç-dış parazit ilacının bir arada olduğu damlalar da mevcut aslında, Broadline gibi. Bunu da tavsiye ederim.

Gerek hapı gerekse damlayı internetten almanızı önermem. Bunların satışı ve temini klinikler dışında yasal değil zaten. Daha sonra başınıza bir şey gelirse, kediniz ilaca reaksiyon gösterirse mesela hakkınızı hukuki yollardan arayamazsınız. Kedinizin canını riske atmaya değmez, bence.