Ciddi Saldırganlık

BBC

Kedim de ele saldırma , yüze atlama ve ayağa saldırma huyu mevcut. Bu durum daha küçükken rahatsız etmiyordu ancak şimdi çenesi kuvvetlendi ve ciddi anlamda yaralar açıyor. Hele uyurken hiç uyutmuyor sürekli suratıma atlıyor ve artık suratımda çizilmeye başladı. yürürken ayaklarımıza kitlenip kalıyor ve ciddi anlamda canımızı yakıyor. bunun sebebi nedir veya nasıl engel olabilirim ? sanırım ergenlik döneminde ve avcılık iç güdüsüyle yapıyor. ve bir sürü oyuncağı olmasına rağmen el kol yüz ayak tercihi ...

3 CEVAP

yasarglesci

Ayni sorun benim kedimdede var

BBC

Ne yapmalı

dsatine

Oyun zamanı, engel olmazsınız. Kendi türüne davrandığı gibi davranır insana da. Tırnaklarını kesin canınızı yakmaması için. Çok kişi oyuncak alıyor kedisine, bende de vardı. Ama onca kedi baktım, bakıyorum oyuncakla oynayana rastlamadım daha, belki biraz topla oynuyorlar, peşinden koşuyorlar falan. Onlar için en iyi oyun birbirleriyle oynadıkları. İmkanınız varsa bir yavru sahiplenin. Yoksa 1 yaşa kadar aynen devam.