Kedim Kendini Temizlemiyor.

leikoduende

kumdan çıktığında temizlenmiyor, yemeğine pati atıyor temizlenmiyor. sildiğimiz zaman sildiğimiz yeri yalıyor. kendini temizleme zamanı geldiğinde de alt kısmını temizlemiyor. nasıl alıştırabilirim? her yerde geziyor özellikle de yemeğine pati attıktan sonra.

2 CEVAP

melekkdmr

sprey şişeye su doldurup kumdan cıkınca temizlemediği yerlere sıkabilirsiniz ya da ıslak bi bezle de ıslatıp temizlemesini bekleyebilirsiniz eğer sürekli siz temizlerseniz bunu alışkanlık haline de getirebilir
o yüzden en sağlıklısı sprey şişeyle su sıkmak sanırım huylanıp temizleniyorlar
ben de aynı durumu yaşıyordum bu şekilde alıştık 1 2 haftada

ilaydacakir

Evet sprey şişesi cidden işe yarıyor yavruyken ben de öyle alıştırdım. Sen silme ama bu sefer senin silmene alışıp tembellik yapıyorlar 😂