Kedim Etrafa Çiş Yapıyor

Mitoskom

2 aylık kedim her yere çiş yapıyor veterinere götürdüm iki kez ultrason idrar testi her şeyi yapıldı hiçbir rahatsızlığı yok damla damla hem kum kabına hem etrafa çişini yapıyor yeni kum koydum iki kap koydum çözüm bulamıyorum artık kum kabının üstü kapalıydı onu da açtım

7 CEVAP

rabiaesim

merhabalar kediniz bezi yeni bırakmış bir bebek gibi. henüz çişi geldiğinde tuvalete gitmesi gerektiğini bilmiyor. üstelik sokak kedisi olduğu için olduğu yere yapmaya da alışkın. sokaktan daha önce bu kadar küçük kedi sahiplenmedim ama şimdiye kadar sahiplendiğim kedileri önce dışardan getirdiğim toprak ile tuvaletine alıştırdım. birkaç gün sokaktan getirdiğiniz kum olsun kabında daha sonra onu kedi kumu ile değiştirin. şimdiye kadar hiçbir sokaktan sahiplendiğim hayvan bu şekilde ortalığa çiş yapmamıştır.

miloshy

cis yaptıgı yerleri güzelce kokusu kalmıcak sekilde camasır suyuyla falan siliyo musunuz? tabi kedinin solunumuna zarar vermeyin

Mitoskom

Evet hayvanı odadan çıkarıp sirke çamaşır suyu ile sildik başka odalarda da aynı şeyi yapıyor

sitedizayn

yavru iki aylıksa siz ne zaman sahiplendiniz ? bir aylık olunca tuvalet eğitimi başlıyor zaten anneleri yaptırıyor, erken mi ayrıldı annesinden ?

Mitoskom

Hayvanı tek başına bulduk annesi veya kardeşleri yoktu çocuklar ellerine oyuncak etmişti dışarıda güvenli bi yere ev yaptık bakmaya başladık daha sonra sahiplenme kararı aldık

sitedizayn

o halde biraz sabırlı olmanız gerekiyor yani tuvalet eğitimi tamamen size kalmış. belli ki annesinden çok erken ayrılmış. bloglarda bu şekilde bilgiler var, umarım yardımcı olur.
https://www.petlebi.com/blog/yavru-kedi-tuvalet-egitimi-nasil-verilir

Mitoskom

Kumun dibine yapıyor sonra kuma da girip yapıyor üstüne yataklara da yapıyor gerçekten ne yapacağımı şaşırmış durumdayım