Kedimin Yüksekten Düşmesi ...

UmutOzer

Merhaba forum, Hayırlı Akşamlar. Yeniyim Burada, 6 aylık tekir kedim kazara 5 kattan aşağıya düştü malesef...aracın üzerine 4 katlik mesafe sayılır bu yüzden.. Bilinçsizligimin ihmalkarlığımın sebep olduğu durum.. Kendime o kadar cok kızıyorum ki.. cok üzgünüm,
yarım saat içinde veterinderde olduk Tek bir yara dahi almadı kan tahlilinede bakıldı ağrıkesici ic kanama önleyici enjeksiyonu yapıldı.. Nasıl bu kadar ucuz atlattı bilmiyorum rabbimin takdiri.. Olaydan 30 saat geçti olaydan sonra kedim yorgun halsiz uykulu bir hali var dinlenmesine rağmen ilacın etkileri de vardır elbet.. Özetle fazlaca Durgunluk var ama mamasını suyunu yiyip içiyor.. Herhangi bir yere saklanmiyor yine yanımızda ama o korkuyu güvensizliği hala yaşıyor gibi hal ve hareketlerinden neşesi de hic yok... bunlar cok normal biliyorum ama Ruhsal travma kalacağından korkuyorum Ne yapmam nasıl davranmam gerekiyor psikolojik olarak sağlıklı eski halinde olması için... Ne kadar zaman alır bu durum?

3 CEVAP

aslihan_e

Kortizon yaptılarsa ondan da olur durgunluk. Aracın üstüne düşmesi kurtarmış büyük ihtimalle, taşa düşmekle aynı olmaz.

UmutOzer

Meloxicam (Ağrı kesici)
Vetakort ( Ödeme azaltici)
Transamin ( ıc kanama önleyici)
Bu enfeksiyonlar yapıldı. Olaydan sonra 9 gun geçti
Neşesi eskiye göre %40 daha az
Hareketliliği de öyle
ses çıkarması miyavlaması vesaire olaydan sonra bundada azalma oldu.. Ara ara da dertli gözüküyor hal olarak..Umarım kalıcı olmaz.

Zumrutt00

sakinleştirici maltlardan alabilirsiniz gimcatın vardı sanırım diğer markalarda da var