Evde Bir Yavru Kedim Vardı Bir Yavru Daha Sahiplendim Sürekli Saklanıyor

Koftecikk

Evdeki yavrum yeni yavruya birsey de yapmadı ilgilenmedi pek fazla fakat diğer yavru dün geldiğinden beri saklanıyor odada esyalarını koydum biraz yemek yemis biz yokken tuvaletide kullanmıs fakat saklanıyor sürekli ne zaman alısır ne yapmalıyım

7 CEVAP

sitedizayn

bir şey yapmanıza gerek yok kendi haline bırakın zamanla alışır ama ne kadar süreceği her kedide farklıdır, yada nerden sahiplendiniz sokaktan mı yada birinden mi aldınız, başka bir evden aldıysanız ortam yabancı geliyor ve korkuyor, kendini güvende hissedinceye kadar saklanacaktır. ilgi gösteriyim derken daha çok korkutabilirsiniz. bulunduğu odada yere oturup bir şey yapmadan bekleyebilir o şekilde zaman geçirebilirsiniz bu sırada yanınızda ödül maması gibi bir şey olursa iyi olur. siz yaklaşmasını bekleyin.

Koftecikk

Çok tesekkür ederim cok bekliyorum fakat dolabın arkasına girdi cıkmıyor kesinlikle

sitedizayn

kaç gün oldu ki kedi geleli ? bu durum bi kaç hafta sürebilir.

sitedizayn

ve kedi nerden geldi ? kaç aylık ?

Koftecikk

2 gün oldu baska birisinden sahiplendim 3-4 aylık kadar sanırım

sitedizayn

2 gün böyle durumlarda çok az bir zaman ama kediden kediye görede değişiyor, ben smokin kedimi eve getirdiğimde 2 aylıktı pusetten çıkar çıkmaz bir yaş büyük olan sarman kedimle oynamaya başladı ve kucağımıza geldi. hepsinin farklı karakteri var birde daha önce kaldığı evde yaşadıklarının etikleride farklıdır, acaba iyi davranılıyormuydu, başka kediler varmıydı vs. sonuçta sabırlı olmanız gerekiyor. bir kaç haftayı gözden çıkarın.

Koftecikk

Anne babası ve kardesi varmıs sanırım ama ilk gelen kedim hemen evi kesfedip bizle oynamaya baslamıstı o yüzden bu yavrunun böyle yapması beni tedirgin etti