Kedimin Dudağında Yara Ve Şişlik Var.

Merhabalar, benim 6 yaşında dişi british shorthair kedim var. Geçen hafta ağzının tam kenarında ufak bir yara fark ettik. Veterinerimizin tavsiyesiyle kristalin sıkmaya başladık. Ancak yara dudağına yayıldı. Sonrasında veterinere götürdük ve bir şeyin soktuğunu söyleyip iyileşmesini hızlandırmak için iğne yaptı. İlk gün şişi indi ancak üç gün oldu yara hala geçmedi ve şimdi daha da yayıldığını gördüm. Yemesinde vs. herhangi bir sorun yok. Yaradan koku falan da gelmiyor. Ancak böcek sokması olmadığına eminim. Yaranın alt kısmında dudağının sağlam yerinde ufak bir yara daha çıktı çünkü. Bunu yaşayanlar var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

3 CEVAP

ilaydacakir

Oyyy geçmiş olsunn. Başka bi veterinere de gösterin bence. Yayılan bir şeyse bir de

AlbayFatmanur

Mama ve su kabı plastik mi? Her gün temizleniyor mu?

Su şelalesi var. Suyunu oradan içiyor. Mama kabı da porselen. Günlük temizliyoruz. Veterinere tekrardan götürdük. Yaranın iyileştiğini, bir sorun olmadığını söyledi. Şu an bir tık daha iyi gibi. Yaralar kabuk bağlamaya başladı. Her gün kristalin sıkıyorum.