Uzun Tüylü Kedilerde Tüy Topaklanması

yasminum

Kedim British Long Hair cinsi. Taramama rağmen ön tarafı çok topaklanıyor ve o bölgeyi tarayamıyorum. Ne yapmalıyım? Ne kadar zaman aralıklarıyla tıraş ettirmeliyim?

2 CEVAP

sunnyv

Tıraş ettirmemelisiniz. Nasıl tarayacağınızı öğrenmek için tarağınızı da götürüp veterinerinizden göstermesini isteyebilirsiniz ya da video izleyebilirsiniz. Tarayamadığınız bir yeri olmaması gerekiyor. Özellikle uzun tüylü olduğu için hayatı boyunca sizin bakımınıza ihtiyacı var.

aslihan_e

Traş ettirmeyin asla, açamadığınız yerleri makasla dikkatlice dibinden kesin. Traş ettirirseniz belki birkaç defa bir şey olmasa bile, buraya traş ettirdim kedimin sağlığı bozuldu şeklinde soru açan insanlar gibi pişman olup ağlarsınız.