Kedim Çok Tırmalıyor

Soulflyy

3 aylık kedim var ve bizi çok fazla tırmalıyor, ısırıyor neden

2 CEVAP

Gul36

Oyun oynuyor. Ve dişleri kaşınıyor. O daha bir bebek. Oyun oynarken elinizi vs. av olarak görüyor ama amacı ısırıp koparmak değil, dediğim gibi sadece oyun. Kedi bu, tırmalamak ve ısırmak için yaratılmış, doğasında bunlar var ve önüne geçmek pek kolay değil. Sadece, sizi ısırmasını alışkanlık haline getirmesini önlemek adına ona oyuncaklar alıp bunlara yönlendirmelisiniz. Ve sizi ısırdığında veya tırmaladığında hemen oyunu kesmelisiniz. Yoksa o dişler ileride başınıza büyük dert olur. :D

Derdedermanim

İnsanlar kedileri tanıyana kadar hep aynı tepkiyi veriyorlar farkındamısınız?Herhalinden bunun bir oyun olduğu belli değilmi yani gayet normal.