Hills Ton Balıklı İyi Gelir Mi Kedime

Suzansuzii

Merhaba . Kedim 8 aylık ilk başta royalkanin kitten kullandık biraz ağır ve yağlı gelmeye başlayınca uzun araştırmalarım sonucu nd narlı tahılsız mamaya geçmiştim ama kedime iyi gelmedi gibi hissediyorum ilk günler ishal yaptı ,kaka da cok koyu vs eski enerjisi yok gibi bide gazı olabilir
Geçen gün petshopdan denemelik hills ton balıklı mama aldık iyi gibiydi sizce nasıl ?

8 CEVAP

OnurVtn

biz kullandık seviyordu fakat kakasında koku yapıyor.

Pnrdogan

Ben de RC ile başladım 6 aylıktan sonra hills ton balikli aldık kilo aldı tüyleri güzelleşti bence deneyebilirsiniz

htcmmss

Bende Royal kitten mamasından Hills kitten mamaya veteriner önerisi ile geçiş yaptım . Evet dışkısında koku yaptığı doğrudur. Hatta 10 gün Veda probiyotik kullandık bu süreçte kokusu azaldı ama bırakınca gerçekten kötü kokuyor. Royal de bu kadar belirgin bir kokusu yoktu. Hala kullanıyorum şuanlık koku dışında memnunum. Tüy yapısı gayet parlak. Dökülmesi de az. 2-3 aya kısırlaştıracağım için kısır mamasına geçiş yapabiliriz. Kullanan var ise onun da yorumlarını yaparlarsa sevinirim.

sitedizayn

proplan hills e göre daha iyidir bence hiç olmazsa içinde biraz et var ama bütçenize uyarsa en iyisi acana ve orijendir.

Minminik

çok sık mama değiştirmeyin kademeli en az 1 haftada geçiş yapın hills içerigi tahıllı ama ben kullanıyorum farklı marka iyi gelmez durduk yere çocuğu hasta etmemek için geçemiyorum.

Benim kedim sahiplendiğim günden beri veteriner tavsiyesiyle hills kullanıyor. Küçükken hills kitten büyüyünce hills kısırlaştırılmışa döndük. Bir sorun yaşamadık. Bir ara bağırsak sorunumuz oldu hatta ben mamadan olduğunu düşündüm fakat sonra veterinere götürdüğümüzde uzun tüylü olduğu ve kendini yaladığı için sıkıntı yaşadığımızı öğrendik. Kısacası 1.5 yıldır memnunum.

Ebru-c

Bizim 3 kedimiz var ve damak zevkleri sürekli değişiyor bu sebeple hem hills ton balıklı hem de proplan somonlu alıyorum. Ayrı mama kablarına koyuyorum hangisini isterlerse yiyorlar. Sorun yaşamadık. Bebekken sadece hills de vermiştim.

BerkeAksu

ND'nin içeriği güzel bir mama fakat tahılsız ve protein oranı çok yüksek olduğu için dışkıları sıvımsı oluyor yani ishal o yüzden önermem.