Kedimde Kabuklu Yaralar Mevcut

Kaimini

Merhabalar. Kedim 1 ay önce camdan düştü ve bacağı kırıldı. 2 kere platin takıldı ve en son sağ bacağı ampute oldu. Veterinerde 3 hafta geçirdi ve bunun 2 haftasını kötü bakım gördüğü bir yerde geçirdi. En son operasyonda tıraşlandıktan sonra sol bacak bölgesinde ve patisinin altında benzer kabuklu yaralar farkettim. Şu anki durumu böyle. Ayağının altındaki koptu ancak bacağının oradaki derin görünüyor. Kendisi kabuğu temizler diye yalamasına izin verdim biraz. Bu nedir? Veya yapmam gereken bir şey var mıdır?

1 CEVAP

Mialbayrak

Ben uzman değilim, veteriner değilim buna göre yanıtımı kabul edin.
Eğer kabuk çevresinde yara belirtileri belirgin değilse, bu genellikle iyileşme sürecinin bir göstergesi olabilir. Yaranın enfekte olmaması, sarı iltihaplı (kabuk sıvısı değil bakın iltihaplı sıvı benzerdir karıştırılabilir) gibi hususlar önemlidir. Size gerekli talimatlar verilmiştir fakat hala şüphe duyuyorsanız alternatif bir uzmanın görmesi daha uygun diye düşünüyorum...