2. Yavruyu Sahiplendim Alısmıyorlar

Koftecikk

Yeni gelen yavru cok korkuyor odadan cıkmıyor ilk yavru onunla oynamaya calısıyor ama ondan cok korkuyor o gelince hemen saklanıcak delik arıyor evin baska bir bölümüne götürüncede yabancı geliyor ağlamaya baslıyor napıcağımı bilemedim

6 CEVAP

aslihan_e

Daha kaç gün oldu, siz çok acele ediyorsunuz. Gayet normal şeyler bunlar.

sitedizayn

evet acele etmeyin daha öncede dediğim gibi bir kaç haftayı gözden çıkarın demiştim. kafaya takmayın kediyi unutun :) unutun ama ihtiyaçlarını unutmayın :)

5 tane yavrum var, birine 5 senedir, ikisine 4 senedir bakıyorum. Diğer ikisini ise yeni sahiplendim. Hiçbiri birbirine sevgi gösterisiyle yaklaşmadı bugüne dek. Birbirlerine olan temasları az sayıda, genellikle bireysel takılıyorlar. Sadece belirli bir zaman içerisinde varlıklarını kabul edip alıştılar benimkiler. Bu süreç de yavrularınızın karakterlerine bağlı. 1 hafta da olabilir, 1 ay da, 2 ay da. Yapmanız gereken tek şey birbirlerinin kokusunu almalarını sağlamanız ve birbirlerine zarar verme noktasına gelmedikçe aralarındaki gerilime karışmamanız. Upuzun ömürlü olsun yavrularınız 💖🎀

Koftecikk

Cok tesekkür ederim yeni gelen yavrum cok korktugu icin tedirgin oluyorum strese giricek diye sükür suan öyle birsey yokta strese girsinler istemiyorum o yüzden 😊

sitedizayn

yeni gelen yavrunun yanına sadece siz girin, ortamda diğer bulunmasın o zaman da korkuyor mu ? en azından önce size alışsın

Koftecikk

Bana suanda alıstı bana kendini sevdiriyor diğer yavruda aslında ona pek bisey yapmıyor oynamak istiyor evdeki yavru yani yinede ondan kacıyor