Kedimin Baş Çevresinde Kabuklar Var

Sezardilek

merhaba yeni yeni fark ediyorum yeni olduğunu düşünüyorum boğaz altı kulak yanları kabuklu yaralar car küçükler elle hissediliyor sizce neden olmuş olabilir

1 CEVAP

Mialbayrak

Boğaz altı, kulak yanları gibi bölgelerde oluşan küçük kabuklu yaralar birçok nedene bağlı olabilir. Pire, alerji, mantar enfeksiyonu hatta stres bile böyle yaralara sebep olabiliyor.

Benzer bir durum bizim kedimizde de olmuştu. Veterinerimiz alerji olduğunu söyledi ve özel bir mama ile şampuan kullanmıştım.

Tabii, her kedi farklıdır ve sizin kedinizin durumuna özel bir teşhis için mutlaka bir veteriner hekime danışmanız en doğrusu. Umarım ciddi bir şey değildir ve minik dostunuz en kısa zamanda sağlığına kavuşur. 🙏