Bitmeyen Kabızlık Problemi

Jean

Arkadaşlar, ben artık kafayı yiyeceğim. 1 ay önce kedime check-up yaptırdım. Hem bir buçuk yıldır süren kabızlığının nedenini anlamak için hem de genel olarak durumuna bakmak için. Bir buçuk yıl önce başladı kabızlık sorunu veterinere gittik sindirim sistemi için mama verdiler, bunu kullansın artık dediler. Biz de kullandık son zamanlarda bu mama iyi gelmemeye başladı kedim yine özel mama kullanmasına rağmen 3,4 günde bir dışkısını yapınca veterinere götürdüm. En son iki yıl önce check-up yapmıştık, direkt check-up yapalım sorunu da belirleriz dedim. Sonuç olarak sorunu belirleyemedik veterinerimizde günde 3 kere duphalac ver her gün ver, sindirim sistemi mama kullanmaya devam et diyor. Kedim duphalac'a rağmen yapmıyor ve piyasadaki bu konuda en iyi mamayı kullanıyor (royal canin fibre response gastrointetinal) yine 4 gündür tuvaletinde tık yok, zeytinyağı da veriyorum. Ömür boyu zeytinyağı, duphalac verecem veterinerin çözümü bu ya duphalac bağırsak ve böbrek tembelliği yapıyor, zeytinyağı akciğere zarar veriyor diye okudum, aşırı korkuyorum ya daha kötü bir şey olursa kabızlığı çözecez diye. Çözülmüyor da lanet olsun. Başka veterinere götürmek istiyorum ama sadece geçen ay check-ıp'tı mamaydı 17 bin lira verdim, yani onu da kredi kartından anca, zar zor geçiniyorum zaten. Kedime kurban olsun onun için çalışıyorum zaten gerçekten, bütün hayatımı ona göre kurdum, kuruyorum. Ama artık ne yapacağımı bilmiyorum, çok yoruldum

4 CEVAP

Ahudr

Sonuçlarinizi alip farkli bir veterinere gösterin her hekimin yorumu farkli olabiliyor hangi bölgedesiniz

edakaramel

malt kabızlığı geçiriyor diye biliyorum. düzenli olarak malt veriyor musunuz kedinize?

Zumrutt00

ilaçlı röntgen yapıldı mı checkupta?

Zumrutt00

bağırsakta tıkanıklık olabilir. en son ne zaman iç parazit oldu