Kedimin Tüyündeki Mama Kaynaklı Lekeyi Nasıl Geçirebilirim?

Aysegul52

Gri renk kedimin boyun kısmındaki tüylerde mama dan kaynaklı olduğunu düşündüğüm kahverengi leke mevcut. kendi şampuanıyla yıkadım, crystalin ile sildim sirkeyle suyu karıştırıp sildim fakat bir türlü çıkaramadım. en etkili yine sirkeli su oldu biraz azaldı ama yemek yedikten sonraki kendini yalama sürecinde tekrar oluşuyor. en son çare tüylerini kesicem o bölgedeki uzun tüylü bu arada. kullandığım mama proplan kitten. konuyla ilgili bilgisi olan fikir verebilicek var mı?

4 CEVAP

Mialbayrak

Bu leke net olarak mama yemesi sonrası olduğuna eminsiniz değil mi? Bahsettiğiniz husus renklendirici sorunu gibi geliyor, aldığınız ürünün sahte olma ihtimali var mı? Eğer ki yoksa reklendirici içerdiği anlamına gelir ki proplan bunu yapmadığını vaad ediyor, elinize davalık bir ürün geçmiş olabilir bi sonuç alınır mı bu ülkede bilmiyorum ama...

Enzimatik hayvanlar için olan temizleyici satın alıp deneyebilirsiniz, karbonatlı su yine aynı şekilde denenebilir. Son olarak yinede o bölgenin deri altını bi kontrol edin bakalım sorun gerçekten mama kaynaklı mı yoksa başka bir durum görünüyor mu...

suzik

Selamlar, veteriner bir arkadaşımın da gri renkli kedisi var ve onun gri kedisinin de patilerindeki ve sırtındaki yerlerde sararmaya dönmüş kahverengi lekeler vardı. Bu tamamen kalitesiz bir mamadan kaynaklanıyor demişti çünkü gri renkli kediler genetik olarak iyi beslenmedikleri zaman renk değişikliği gösteriyormuş yani vücudun bir tepkisi gibi düşünebilirsiniz. Bence mamanızı iyi bir mama ile değiştirmelisiniz.

Aysegul52

merhaba Suzik Hanım cevabınız için teşekkür ederim. proplan kitten mama kullanıyorum. kesinlikle daha kaliteli bir mama ile değiştirmeyi düşünüyorum artık.

Aysegul52

merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. tüylerin uç kısmına doğru lekeler, kök kısma doğru leke bulunmuyor. mama renginde olduğu için leke mamadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve büyük ihtimal mamasını değiştiricem. bu ay veteriner kontrolü var yine ona da sorucam. karbonatlı su tavsiyenizi de denicem teşekkürler