Yavru Kedimin Dudaklarında Kırmızılık Ve Şişlik

mervegomis

Plastik mama kabı kullanmıyorum onun haricinde ne olabilir ki

1 CEVAP

Mialbayrak

Bu tarz durumlar farklı sebeplerden olabiliyor plastik alerjisi olabilir mama kabını değiştirmenizi öneririm sadece bu durum için değil plastik kaplar bakteri tutar. Bu sadece hayvanlar için değil bizler içinde geçerli, aldığımız o damacana sular falan aslında çok sağlıklı değil. Cam şişelerde falan tercih etmek daha doğru neyse o başka konu...

1- Plastik Alerjisi
2- Mama'ya alerjisi olabilir
3- Ağız içi enfeksiyonlar olabilir dişlerini ağız içini bi kontrol edin açık tonlar kötü koku diş köklerinde doğal görünmeyen kızarıklar var mı buna bakın
4- Yaşı ufaksa diş çıkarıyor olabilir
5- Aslında aklıma ilk gelen şey böcek veya arı sokması olduğunu düşündüm fakat ev ortamında çok ihtimal vermedim
6- Ateş, iştah kaybını, diş eti kanamaları, solunum güçlüğü gibi durumlarıda kontrol edin.

İlk çözüm dediğim gibi metal kap ve farklı mama (etkisini göstermesi 2-3 hafta sürer) bu şekilde gözlemleyin diğer hususlar zaten direkt hekim görüşü gerektiriyor.