Sokaktan Yavru Kedi Sahiplendim (Soru Detayına Bakın Lütfen)

kkkardln

evde 4 yaşında erkek tekir kedim var sokaktan da sarman yavru dişi bi kedi sahiplendim yaklaşık 3 aylık
aşılarını yaptırıp eve aldım ishaldi bugün dışkısında kan fark ettim veteriner enfeksiyon olma riskini söyledi yarın tekrar muayeneye götürcem soruma gelicek olursak evdeki kedime ben 1 yaşından sonra hiç aşı yaptırmadım bu kediden hastalık kapmış mıdır veya nasıl önleyebilirim bilgi ve tecrübelerinizi paylaşın lütfen

1 CEVAP

aslihan_e

Enfeksiyon çıkarsa mümkünse yavruyu bir süre veterinerde yatılı bırakın. Onlar kakayı takip ediyorlar, kakada düzelme olunca alırsınız. Korona nedenliyse aşı korumaz ama diğer üç viral hastalıktan biriyse kapsa bile atlatması gerekli. Aşıların 3 yıla kadar bağışıklık sağladığını söylüyor uzmanlar. Aslında ömür boyu bile ama 3 yıldan sonra azalabiliyor. Parazit döktüyse de kan normal.