Kedimin Kakasından Saç Çıktı

3racha

Merhabalar kedim 3 aylık bugün tuvaletini temizlerken kakasında saç olduğunu farkettim. Evde her gün süpürge açıyoruz ama yatak altları mobilyaların altı hep geriyor oradan bulup yedi muhtemelen. malt da veremiyoruz veteriner hekimimiz 6. Aydan sonra verildiğini söyledi. Ne yapmam gerekir sizce?

9 CEVAP

ventricosa

Yavru kediler için olan maltlar var onlardan alıp yedirebilirsiniz ben kedime yavruyken de yedirdim, özellikle bebeklik tüylerini dökeceği zaman baya tüy dökümü oluyor, 2 aylıkken 3 günde bir yediriyordum malt daha sonra veterinerimiz her gün azar azar verebileceğimizi söyledi

melekkdmr

bebek tüy dökümü ne zaman oluyor acabaa

ventricosa

Kediler ortalama 3-4 ay civarında bebeklik tüylerini dökmeye başlıyorlar zaten fark edersiniz illaki tarayabilirsiniz o dönem ilerde de taranmaya alışması için iyi olur benim kızım şu an taranmayı çok seviyor mesela çünkü bebekken de tarıyordum alıştırdım. Yavru kediler için hem multi vitamin hem malt işlevi gören maltlar var onları tavsiye ederim. Her gün azar azar yedirin. Kakasıyla yuttuğu tüylerini attığını göreceksiniz

Pnrdogan

Bence kedi çimi alin ekin. Kedim her sabah yer

ventricosa

6 aydan önce malt verilmez yazan olmuş😅 ilk veteriner birkaç günde 1 cm verin demişti 2 aylıkken 2. Gittiğim her gün azar azar yesin hiçbir zararı yok demişti

ventricosa

Maltın ne olduğunu sanarak böyle yorum yapıyorsunuz anlamış değilim

ventricosa

Bu aeada kedi çimi kusarak atmasına yardımcı oluyor ama kusması önerilen bir şey değil kakasıyla atılması daha sağlıklı oluyor bilginize, dilerseniz herhangi bir veterinere söylediğim bilgileri teyit ettirebilirsiniz

6 aydan önce malt verilmez kedilere.

3racha

Teşekkür ederim cevaplar için. Haftasonu veterinere gideceğiz bakalım o zaman doktoruna da soracağım o ne diyecek