Köpek Yemek Yemiyor Ama Su İçiyor

pelyil

Bugün yaşadığım yere bir köpek atmışlar maks 3-4 aylık duruyor taş çatlasın beş aylıktır. Aşırı zayıf, tüyleri hep yapışkan otu olmuş bakımsızlıktan. Evde kavurma vardı ondan verdim çok az yedi ardından su içti ve beş dakika sonra kustu. Otururken arka bacakları titriyor, korkudan mı zayıflıktan mı yoksa hastalıktan mı anlayamadım. Burnunun ucu kuru, evde medimizol vardı 0.3 mg ondan vurdum bir yirmi dakika önce ve su verdim içti, yirmi dk geçti üstünden henüz kusmadı ama karnından sesler geldi biraz. Şu an kedimin kutusunda kıvrılmış yatıyor, oğlum diye seslendiğimde kafasını kaldırıp bakıyor ama hali yok. Onu veterinere götüremem, bir kuruş param bile yok şu anda ama bir şeyler yapmak istiyorum. Daha önce böyle bir şeyi köpeğinde yaşayan var mı? Sebebi ne olabilir? Birkaç yerde bağırsak parazitinden bahsediyorlar, onun içinde bir enjeksiyonluk çözeltim var ne yapsam bilemedim

1 CEVAP

pelyil

Şehrin dışında kalan bir bağ evinde yaşıyorum, şu an merkeze gidebilecek ne bir aracım var ne de param açıkçası. Evde köpeklere de vurulabilen çözeltiler var, o yüzden burnu da kuru olduğu için ateşi olabileceğini düşünerek azıcık medimizol vurdum. Bir tık toparladı gibi duruyor, sindirim sistemi için vurabileceğim enjeksiyonlar da var ama sorunun ne olduğunu anlayamadım. İshali var mı yok mu onu da bilmiyorum ama kusma, iştahsızlık ve halsizlik olduğui için ishali de vardır diye düşünüyorum.