Kedimde Mantar Oldu Travazol Krem Verdi Veteriner Bugün Sürerken Kabuğu Kalkmış Yara Gibiydi Altı

Aysssssss

Kedimde mantar oldu travazol krem verdi veteriner bugün sürerken kabuğu kalkmış yara gibiydi altı nasıl geçer

1 CEVAP

MSO

Veterineriniz mantar için içerisinde konazol grubu mantar öldürücü bir ilaç vermiş zaten. Öncelikle bu ilacı düzenli kullanacaksın. Yara olan bölgeleri temiz tutacaksın. Crystalin ya da dr animal spreyin varsa yaralara sıkıp temiz bir gazlı bez ile temizliğini yapabilirsin. Temizlerken yaraya sürdüğün bazi ya da pamuğu hayvanın yarasız başka bir bölgesine sürme, mantarı oraya da bulaştırabilirsin. sadece yarayı temizlesen yeterli olacaktır.

Kedinin nasıl olduğunu bilmiyorum ama veterinerin gerek görürse mantar yıkaması ya da mantar aşısı yaptırmanı isteyebilir. Bunlarda yine tedavilerdendir. Veterinerin dediği krem harici bir şey kullanmayın çünkü antibiyotikli krem filan kullananlar oluyor mantarda, antibiyotik bölgedeki bakterileri öldürdüğü için mantarlar daha fazla üreyip hastalığı arttırabiliyor.