Kedim Kustu

ecelokum

Merhaba,

Kedim 3 yaşında bağışıklığı biraz düşüktür. Sürekli yara sorunumuz oluyordu bize geldiğinden beri.

Bu yaz ilk kez ishal sorunu yaşadık, ağustos ayında 15 gün civarı ishal oldu ve tedavi ile geçirdik. Ekimin başı ile de yine ishal oldu ama çok kısa sürdü birkaç gün içinde geçti.

Özellikle 1 haftadır aşırı bir iştah durumu var sürekli mama yemek istiyor, mamasını hemen bitiyor. Bugün de ilk kez bu kadar kustuğunu gördüm çok kusma sorunumuz bulunmaz. Kırk yılda bir safra şeklinde sarı kusması olurdu ama bu sefer görünce endişelendim. Veterinere gittim ve izlemem gerektiğini farklı bir şey yemiş olabileceğini söyledi. Sadece 1 kez kustu. Top şeklinde olanlar yumuşak ve ezilen şeyler, bir kısmında da ciddi tüy kusmuş. Fotoğrafları ekliyorum, veterinerin dediğini yapacağım ama fikri olan var mıdır?

4 CEVAP

kedinin midesinde tüy birikmiş. çıkartana kadar kusar. malt verin normalden fazla ve kusmukları gözlemleyin.

ecelokum

Çok teşekkür ederim muhakkak yapacağım.

milaylaylom

Yukardaki arkadaşımızın dediğine katılıyorum kesinlikle malt kullanın. Benzer bir sıkıntıyı yaşayıp veterinere gittiğimde de bana aynısını söylemişti malt kullandıktan sonra çok şükür geçti, geçmiş olsun minnoşa 💐