Kedimın Idrarında Krıstalleşme Var

Merhabalar,öncelikle bu yazıyı gören herkes bi fikir belirtirse mutlu olurum.Kedim 4 yaşında kısır erkek 8 kilo yani obez,idrarinde kristallesme oldugu anlasildi cok sukur suan idrarla alakali cok sorunumuz yok ilac kullaniyoruz ama kedim sürekli kusuyor ve 36 saattir kakasını yapmıyo. Kusmasin diye kusma önleyici ve mide koruyucu yapildi dün ve daha kusmadi ama kakasini hicbir sekilde yapmiyor.Yemesi mamasini cok sevmedigi icin eskiye gore daha az sivi alimi gayet normal ama neden kakasini yapamiyo anlayamiyprum. Daha once bu durumu yasiyan varsa lutfen bana bi cozum onerisi ya da o surecte neler yaptigini diyebilir mi? cok ihtiyacim var. Teşekkür ederim

2 CEVAP

aslihan_e

Yabancı cisim yuttuklarında kolit olabiliyorlar. Ben kedim kakasını yapamadığında çorbalık tavuk diye satılan tavuğun kuyruk bölümleri var ya, ondan bir paket haşlıyorum. Soğumaya başlayınca yağlar üste çıkıyor. Kaşıkla üst kısımlardan alarak suyundan da alarak kendisi içmezse şırınga ile içiriyorum bir büyük kase. Kedim kakasını yapamadığı için bacakları bile tutmuyordu, bu şekilde yapabiliyor ama ishal olabiliyor, o da kabızlık sonrası normal, kısa sürede geçiyor. Fazla hareket etmezlerse de kakalarını yapmakta zorlanırlar.

Ve bu arada sonda takildi ilk gittigimizde ertesi gun idrarinda kan fark ettim ve antibiyotige basladik bugun bitiyo antibiyotik tedavimiz,idrarinda kanda yok ama bu sefer dedigim gibi kakasinda problem oldu. Bi kez daha idrar sorunu yasamistik o zamanda rontgende fazla kaka ve yabanci cisim fark edilmisti ama kaka yapabiliyodu