Kedime 2 Mama Karıştırarak Veriyorum.

Sseddoss

Reflex ve proplan karıştırıyorum. Ben kedimi sahiplendim, ve eski sahibi de karıştırarak veriyormuş ilk reflex verdim sadece sevdi de aslında ama yettiğini düşünmüyordum, o yüzden eski sahibi gibi proplan ile karıştırarak vermeye başladım. 2 gün olacak bugün kakasında hafif ishallik var çok değil normal mi mesela

15 CEVAP

Cankanac

Reflexi sever çünkü içeriği iyi değil ben proplan kullanıyorum içeriğin de ki tuz oranından sebep virbac marka mamaya geçiş yapacağım bütçeye göre acana orijeni de beğeniyorum :)

Ahudr

@Cankanac virbac mamaya neden gececeksiniz orayi tam olarak anlamadim icerigindeki tuz oranindan dolayi demissiniz hangisinin proplanin icindeki mi virbacin icindeki mi

Cankanac

@Ahudr proplanın içeriğindeki tuz oranı sebebiyle virbac markasına geçeceğim

Ahudr

Ama virbacta daha çok tuz var o yuzden sasirdim ben de hatta firma kendisi de belirtiyo su tüketimini arttirmak icin yüksek sodyum oranina sahip cok övüluyor ama ben o mamaya pek güvenemiyorum açikcası çunku bazi kediler özellikle erkek kediler ne kadar susamiş olsa da yeterince su tuketmiyor.

Cankanac

İkisinin de içeriğinin iyi olduğunu düşünmüyorum arasında seçim yapılacaksa proplan daha iyi bence proplanı tek verseniz daha iyi olmaz mı

Sseddoss

Reflexi de çok severek yiyor o yüzden karıştırdım ikisini mama öneriniz varsa onu deneyim birde

Sseddoss

Royal canin veya nd nasıl kullandınız mı

Cankanac

Nd kullanmıştım bizimkine iyi gelmediği için değiştirdim royal canini içerik olarak beğenmiyorum.

Cankanac

Mama her kediye göre değişiklik gösteriyor deneme yoluyla bulunuyor nd deneyebilirsiniz dilerseniz umarım iyi gelir kedinize

Sseddoss

Tamam teşekkür ederim 🐾

Cankanac

@Ahudr bu bilgiyi daha önce duymamıştım tuz oranı yüksekse neden hasta kedilere veriliyor veteriner tavsiyesiyle başlayacaktım buradaki arkadaşlar da önermişti şaşırdım

Ahudr

Bakin sitesine isterseniz ben o yuzden almamistim yoksa cok ovuldugu icin deneyecektim.Yani genelde kulaktan dolma yayiliyor bazı seyler biri ortaya cok iyi bir mama diye atıyor o da yayiliyor bir sekilde ama sonuc olarak aman tuz vermeyin diyen veterinerler yuksek sodyumlu mamayı ove öve bitiremiyo ben de anlamiyorum bu isi

KedicikUzum

Ben lavital ve britcare karıştırmaya başladım tavuk da hasliyorum her hafta hiçbir sorunu yok

Pnrdogan

Bence iki mama da güzel değil. Fitmin balıklı tavuklu oneririm. Bütçe iyiyse acana da olur. Ben de ara sıra fitmin ile nd karışımı veriyorum

Eğer bir mama kullanacaksanız ve bütçe buna müsait ise lütfen ACANA veya ORİJEN kullanın protein oranları yüksek olduğundan dolayı günlük vermeniz gereken miktara dikkat ederseniz hiç bir sıkıntı yaşamazsınız , başka bir marka arıyorsanız eğer MERA markasını öneririm