Nasıl Yakalarım

Pruplem

Merhabalar benim kedim 11 aylık 5 aylıkken onu sokaktan sahiplendik, biraz yabani daha yeni kendisi e dokundurmaya başladı . Seyahat için Pet otel e bırakacağım ancak nasıl kutunun içine koyarım bilmiyorum . Mama İle demedim arka ayaklarını dışarıda bırakıp içerdeki manayı yiyor ben zarar vermeden içine koymak istiyorum. Kutuya girmek istemeyen kediniz falan varsa nasıl yapıyorsunuz anlatabilir misiniz ?

4 CEVAP

Kendim yaşadığımı anlatayım. Benim kedim hırçın karakteri bu anlaşıldı artık. Tüm seyehatlerimin başı zor oluyor. Ben plastik kutunun kapağının sadece 2 klipsini takıyorum altlı üstlü diğeri boşta kalıyor. Dik konuma getirip kedimi ensesinden tutup hemen içine atıp kapağı hızlıca kapatıyorum. Böyle anlatırken çok rahatmış gibi oldu fakat daha bugün aynı stresi yaşadım aksi gibi 2 kere kutunun klipslerini açmayı başardı ve 3 kere kutuya tekrar koymak zorunda kaldım. Ama bu yöntem işe yarar. Mama vs denemiş biri olarak hırçın kedide işe yaramıyor. Bir de çok akıllı oldukları için ne yapacağınızı kestirebiliyorlar

Cansuozen

Seyahatlerde genelde eşim kutuya koyabiliyor kedimizi, ben eskiden çok sevdiği bi mamadan verip girmesini sağlıyordum ama veterinerde serum yedikten sonra bu numarayı yemiyor artık. Eşim göğüsünden tutuyor ve arka ayaklarınıda toplayıp paket yapıp koyuyor kutuya bişey demiyor bizimki

Pruplem

Handusistan , cevabın için teşekkür ederim deneyeceğim, keşke biraz sakin olsalar da biz de onları üzmesek;)

Pruplem

Cansuozen , bir ikinci seçeneğim de sizin uygulamanız olacak, teşekkür ederim paylaşımınız için.