Kedinin Tuvalet Problemı

Merhaba benım evde 2 yasında tekir kedim var 2-3 ay filan oldu brıstısh kedım gelelı kesınlıkle kuma yapmıyor bazen çişini kuma yapıyor bazende halıya yapıyor bu büyük kakasınıda yapıyor malesf dısına bır turlu ne yaptysam duzelmıyor kakasını koklatıyorum kuma yapsın dıye ama yapmıyor anlamadıgım bır olay var gıttım özellıkle kedı tuvaletı aldım yinede yapmıyor evın belırlı kısımlarına işiyor bir yok çözüm bulamadım malesf cok tatlı sevıyorum ama yok özellıkle gııdyor kedı kumunun kenarına yapıyor ve ben calısan ınsanım sureklı takıpte edemıyorum malesf ne yapacagımı sastım yardım edermısınız

3 CEVAP

aslihan_e

Bizim kedimiz de başka kedilerle ortak kullanmak istemediği için başka yerlere yapıyor. Psikolojik bir durum, onu düzeltemezsiniz. Sık sık kendiniz götürüp oturtun tuvalete diyeceğim ama çalıştığınız için takip de edemiyormuşsunuz. Bizimki kendi ayrı tuvaleti olursa onu kullanıyor, başka birisi çiş yaparsa kullanmaz. Tuvalet her zaman temiz olmalı bir de.

aslihan_e

En azından tek bir yere alışsa idare edersiniz, banyo, balkon falan, bizimki şimdi dış kapının arkasına yapıyor, eskiden halıya paspasa yapıyordu. Bir süre halıyı kaldırın mümkünse. Ben bir ara tuvaletini başka odada tutuyordum, çişi gelince götürüyordum yapıyordu ama öyle çok zor. Başında olmak gerekli sürekli.

Cok teşekkür ederim cevabınınz için hangı halıları kaldırıyım evde sogudu artık kumunu baska yere koydum kumlarını ayırdım zaten balkonda kalıyordu tekırım o yapıyor yerıne ama brıstısh kedım yapmıyor inan cıdden cok bunaldım gerıldım Allahtan kedı dişi erkek olsaydı cok agır koku bırakcak sirke oneren olmus ama bütün sirkeyı halının ustune döktüm oda olmadı vetenere sordum gergın oldugu için yapmıyor dedıler evde zaten sureklı kavgada edıyor sahplendırmek ıstemıyorum çokta tatlı ama böyle gıderse yapacağım en ıyı sey o olcak çözüm bulamıyorum 😔