2 Aylık Kedim Kuru Mama Yemiyor

zumraaa

annesi terketmişti sokaktan sahiplendim daha 2 aylık kuru mamayı tek başına yemiyor elimden yiyor ama kabından asla yediremiyorum koklayıp bırakıyor sadece başında beklersem çok az yiyor kabından bugün yaş mamayla karıştrıp verdim öyle biraz yedi ama sürekli yaş mama vermek istemiyorum midesine dokunur diye mamayı sevmedi diyecegim sevmese elimden de yemez nasıl alıştırabilirim kuru mamaya daha önce yaşayan var mı böyle bişey ya

8 CEVAP

yumik

Benim kedimde de öyle oldu, biraz zahmetli ama kuru mamayı havanda ezip suyla karıştırdım püre gibiydi öyle yemeye başladı. Zamanla daha pütürlü verdim en son tanecik olarak verdim yedi.

yumik

Benim kedimde de öyle oldu, biraz zahmetli ama kuru mamayı havanda ezip suyla karıştırdım püre gibiydi öyle yemeye başladı. Zamanla daha pütürlü verdim en son tanecik olarak verdim yedi.

zumraaa

çok teşekkür ediyorumm

sitedizayn

daha çok küçük bu kadar acele etmeyin, yaş mama ile ve suyla yumuşatıp verebilirsiniz, hiç kuru mama yediniz mi ? bir deneyin sonra o yavrucağın o sert şeyleri kırıp kıramayacağına kendiniz karar verin. ben çok kuru mamayı kendim test ettim, bir kaç marka hariç çoğu serttir. sürekli aldığım mama olsa bile yeni paket açtığımda iki tane ağzıma atarım kontrol ederim.
merak etmeyin iki tane mama ile bir şey olmaz :) biz insanlara neler yediriyorlar haberimiz yok :)

Zumrutt00

yaş mama midesine dokunmaz. yaş mamalarda karbonhidrat oranı düşük protein oranı yüksek oluyor. rahatlıkla sindirilebilir oluyor.

royal canin mother and baby cat kuru mama alın. hemen yer başka bir mamayı boş yere denemeyin yemez. paranıza yazık

Msrose

1-2 kez yaş mama verdiyseniz kuru kama yemeye direniyorlar. Kedim iki aylıkken öyle yapmıştım. 2-3 gün yemedi neredeyse normal mamasını çok az yiyordu. Üzüldüm ama sabrettim alıştı şimdi. O dönem kuru mamasını et suyuyla ıslatıp veriyordum halen arada yapıyorum altı aylık olmak üzereler. Şimdi de her akşam yaş mama veriyorum 40 Gr kadar. Çoğunda kendi yaptığım haşlama et veriyorum. Kuru mamaları da hep kapta duruyor. Ne kadar doğru bilmiyorum ama 3 çeşit kuru mamam var her koyduğumda farklı mama koyuyorum sıkılmasınlar diye. Değişince daha iştahlı yiyorlar.

zumraaa

ben de suyla ıslatarak veriyorum yiyor şimdi teşekkür ederim tavsiyeleriniz içinn