Kedilerde Sedasyon

honeypie1

Kedimden swab testi alınması gerekiyor. Çok hırçın bir kedi olduğu için duruma göre “hafif” ya da kısa süreli sedasyon verilebileceği söylendi.
Hafif sedasyon diye bir şey olmadığını kedinin yine de uyutulmuş olacağını biliyorum.
Umarım uyumasına gerek kalmadan PCR için örnek alınabilir.
Fakat tam tersi ihtimalde kedisi bu şekilde kısa süreli (5-6dk) sedasyon verilen var mı?
Varsa dikkat etmem gereken bir şeyler var mı?
Fikirlerinizi/önerilerinizi bekliyorum.
Genel olarak sedasyon/anestezi beni oldukça korkutuyor.
(Örneği almaları gerekli çünkü tamamen kurtulamadığımız bir üst solunum enfeksiyonu var)
(Muayene gitmeden önce kedi için gabapentin sakinleştirici kullananlar var mı?)

3 CEVAP

ssedef28

merhaba benim kedim de veterinerde çok hırçınlaşıyor ultrason bakılacağı zaman mecburen uyutup bakmışlardı uyutmadan bakmaları imkansızdı 5-10 dakika sonra geri uyandırdılar zaten. hiçbi kötü etkisini görmedim

KedicikUzum

Bize sedapet vermişlerdi kisirlastirma öncesinde pek bı faydasını göremedik hala hircindi sadece çok yorgun ve yarı felç gibiydi. Sonradan çok tehlikeli olduğunu öğrendim

KedicikUzum

Ama işe yarayan da var bence bir şey olmaz