Sokağa Atılmış Bir Kediyi Sahiplendik Pek Kuru Mama Yemiyor Hangi Mamayı Alsak İştahla Yer

Köpeklerin yanında kurtarılan bir kediyi sahiplendik muhtemelen travmalı bir kedi üretim yerinden de kaçmış olabilir salam yedi kuru mama pek yemiyor ne yapabiliriz hangi mamayı kullanabiliriz

7 CEVAP

Minigimmm

sokakta yaşama alışkanlığından dolayıdır, elbette kuru mamaya alışacaktır siz sadece sabırla kaliteli bir mama vererek birkaç zaman bekleyeceksiniz başka gıdalar vermeyin doymasın öğünlerini başka şeylerle geçiştirmeyin. mutlaka aç kaldığı için yemeye başlayacaktır. pro planın mamalarını genelde kediler çok sever tavsiye ederim o yüzden bizde pro planin üriner mamasını kullanıyoruz kedim inanılmaz seçici başka mamayı kabul etmedi

aysevepoco

benim sokaktaki bebişlere bonacibo kitten alıyorum hepsi çok seviyor deneyebilirsiniz

gozdeeegl

bahcede besledigim kedilerden biri agzindaki enfeksiyondan dolayi uzun sure yemek yiyemedi kuru mama veriyorduk kedilere ama onun yiyemediginden emin olunca cozum aramaya basladik. Kabin dibine biraz kuru mama ustune azicik su ve onun da ustune birazcik yas mama dokuyorum masallah 2 gundur istahi acildi. mama ayirt etmiyolar ama kuru mamalari reflex yas mama ise enjoy, purina falan (kuzulu aliyorum genelde)

Minigimmm

yavruysa mamayı ezip sulandirip püre gibi verebilirsiniz bir müddet, tadına yemeye alışana kadar çok küçükse kliniklerde yavrular için süt mama satiliyor ondan alabilirsiniz

royal canin kitten veya 4 aylıktan küçükse mother and baby kullanın. her bebek kedi bu mamaya bayılıyor.

Çok teşekkür ederim yavru değil 1.5 yaslarında değiisik ama çok şeker bi çocuk secici kedi maması almayı düşünüyorum royal canin savour gibi veterinerimiz de travmadan dolayı olsa salam da yemez dedi 😂🐣

Hicbir mamayi yemiyor ac bitir salam ile sut iciyor ac durmasin diye mecburen verdik ne yapabiliriz