Veteriner Detayları

3racha

Merhaba ben ilk defa kedi sahiplendim o yüzden cahilliğimi mazur görün lütfen. Bu haftasonu aşıya gideceğiz ama veterinerden randevu almak gerekli mi, aşı fiyatları neler, hazırlıklı gitmek istiyorum da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🥺

12 CEVAP

aslihan_e

İç dış parazit ücreti değişmekle birlikte
İç parazit iğnesi 660
Hap olarak verilirse 320
İç dış parazit damlasının fiyatları değişiyor ama ortalama 1200 civarı oluyor
Karma 1 1200
Karma 2 1200
Lösemi 1 1200
Lösemi 2 1200
Kuduz 960
Çip 1000 civarı

Önce iç dış paraziti halledip, il tarım müdürlüğünden randevu alıp kuduz aşısını ve çipini orada hallederseniz daha hesaplıya gelir. Lösemi aşısını da her veteriner önermiyor. Yapılacaksa önce test bakılmalı. 3 buçuk aydan küçükse karmayı şuan yaptırmayın, uzun vadeli etkili olmuyor yaşı küçükse.

Zaszczyt

Randevu almak gerekmiyor.

  • Genel Muayene + İç-Dış Parazit : 2060

  • Test (FPV + FCoV + Giardia) + Karma aşısı : 2800

  • Lösemi testi + Lösemi aşısı + Çip takma : 4050

  • İkinci karma aşısı : 1200

  • İç-Dış Parazit (3 ay korumalı) : 1390

  • İkinci lösemi aşısı : 1200

  • Kuduz aşısı : 960

  • Üçüncü karma aşısı

Temmuz 2024'te başlayıp Eylül 2024'te bitirdiğimiz aşı takvimi fiyatları bu şekildeydi bizim veterinerde.

songuladali81

Keşke çocuklarımızı kendi sigortamız üzerine alabilsek.. ;)

3racha

Çok teşekkür ederim herkese :) tam 3.5 aylık şu an, biz sahiplendiğimizde iç dış parazit ve karma 1 aşısı yapılmıştı, hatta karma aşısını sahiplendiğimiz gün yaptılar.

Minminik

ben ilk gittiğimde randevu almıştım, aşıya geleceğimi belirtmiştim çünkü sonra bazı veterinerler ilk kez görüyor diye muayene ücreti alabiliyor.
veterinerde öncelikli kriteriniz temizlik olsun, masanın temizliğine bakın sizden sonra siliyorlar mı kontrol edin.

Zaszczyt

Üçüncü karma aşısı da 1200 TL, çıkmamış o kısım.

(Mesaj düzenlenmediği için flood gibi olacak ama yapacak bir şey yok)

aslihan_e

Bazı veterinerler aşı için randevu istiyor. Bizim veterinerimiz randevu veriyor ama randevusuz gitseniz de yok diye geri çevirmezler.

aslihan_e

@Zaszczyt Sizin veteriner test için ne kadar düşük ücret almış, karma aşıyla birlikte fiyatıysa çok iyiymiş. Ben sadece fcov testine 2500 verdim geçen.

aslihan_e

İç dış parazit 3 ay korumaz, pireden 1-2 ay korur ama iç parazitin koruyuculuğu yok.

sunnyv

Küçük şehirlerde veterinerler belli günler ilçelere gidebiliyor ya da ameliyat günleri ayrı olabiliyor o günlerde muayene almıyorlar. Gitmeden önce aramanızı tavsiye ederim.

songuladali81

Biz yıllık Lösemi ve Karma aşılarımızı 1.000 er TL ye yaptırdık. Sürekli gittiğimiz veteriner ve kısırlaştırma operasyonumuzu da yapan veteriner. Tırnak kesimine bile 150 TL yi alıyor.

Zaszczyt

@aslihan_e,

Evet karma aşıyla birlikte olan fiyatı yazdım. Üçlü testi 1600'a yaptılar. Veterinerler Odası'nın belirlediği alt sınır ücretlerini uyguluyorlarmış genellikle.