Kedimin Sayisi Fazla

sema54

Ya burası soru sorma yeri biliyorum fakat burda aktif insanlar oluyor diye yazıyorum. Sokakta baktığım kedi sayısı 19 tane oldu ve ne yapacagimi bilmiyorum komsular rahatsiz surekli kollamak zorundaym da hangisini kollayayim o yuzden sahiplendirmek istiyorum.. en uysallarindan 4 aylik 2 disi kedilerimi, 5 aylik 2 erkek kedilerimi, ve 1,5 yasinda 2 dişi kedimi verebilecek bir yuva arıyorum lutfen masrafi fazla olacak basta biliyorum fakat burda cok eziliyorlar en azindan prensesler gibi bakamasaniz da sizin evde guvende yasamalarina izin verin... sakarya/hendekte yasiyorum...

12 CEVAP

aslihan_e

İnsanlar yavru cins kedi ararken işiniz çok zor. İlk olarak kısırlaştırmaya bakın.

KedicikUzum

Sehrinize ait sosyal medya hesaplarına ilan verin daha çabuk olur. Biraz acindirarak yazın yoksa kimse ilgilenmiyor. Şansları bol.olsun

aslihan_e

Kısırlaştırırsanız hayvanları başka yere bıraksanız bile rahat ederler. Çocuk büyütmekle uğraşmazlar. Ayrıca belirli bir yaşa gelince ailenin artık sizin de kendi kararlarınızı verebileceğinizi anlaması gerekli. Bana da sürekli kedileri gönderelim diye baskı yaparlardı, bir gün onlara kedileri atacaksanız beni de atın sokağa demiştim. Onlar benim için çok önemli ve uzağa gidince başlarına her şey gelecek, ölecekler, ben bunun üzüntüsüne dayanamam demiştim. Psikolojik olarak çökmeye başladığınızı gördüklerinde hata yaptıklarını anlıyorlar. Komşular rahatsızmış halt yesinler. Bizim komşular da sürekli pis bilmem ne derlerdi sonra hepsi 3'er tane kedi bakmaya başladı. Ben bakarken benden bir tanesini sahiplenmediler. Biraz dişli olun, Allah hayrına bakıyorum, Allah'tan korkun deyin. Komşunun kızının köpeği gelip evin önüne kaka yapıyordu. Evin sahibi de mahallenin en çirkef kadını. Köpeğin sahibine şikayet etti. Kız koskoca kadını öyle bir azarladı ki, kadın oturdu kaldı. Bu devirde bazı insanlara öyle olmak gerekli yoksa bunlar saygıdan anlamıyorlar. Yine de çevrede artık falan bırakmamaya çalışın. Başka türlü kimseye laf söylemek düşmez. Bizim o komşumuz her gün diğer komşumuza kedileri bahçesine kaka yapıyor kokuyor diye söyleniyor, bağırıyor. Komşumuz hiç umursamıyor.

sema54

@zumrutt00 evet ya sokakta genel oyle artik herkes cins kedi meraklisi onlarda guzel kotu demiyorum fakat sokakta o kadar zor durumda kedi varken millet niye para verip zaten durumu onlardan iyi olan kediyi alir anlayamıyorum. Ve bize de gecen sene 1 aylık annesiz 3 yavru gelmisti onlara biz sut tozu falan almistik beslemek icin, isitmak icin de pet siseye sicak su koyar yanina koyardık ustunde uyurlardi. Baska bir zaman da hastalanan kedim icin bağışıklığıni guclendirecek yemek ararken kabak gormustm. Kabağı rendeleyip haşlar haslanirken icine yumurta kirardim guzel yerdi yas mama kıvamında oluyor belki sizin yavru kedi de sever yer. Yas mamalar falan ağır gelir dusuncesi veya masrafli olur diye dusunuyorsaniz belki birazcik yardimci olurum abla

sema54

@KedicikUzum yapiyorum ama yok baska biri cins kedi ilani verse insanlar sıra oluyor sokak kedisi olunca suratina bakmiyor kimse nerdeyse

sema54

@aslihan_e ya bir de köyde yasamamiza rağmen kedilerden rahatsiz oluyorlar millet. Direkt yan komsumuzun bahcesinde odun koymak icin kucuk kulube tarzi evi var orada cok fare falan oldugu icin kediler oraya avlanmaya gidiyor hani o sirada da oraya tuvaletini yapiyor dogal olarak hayvan bu ama bu komsu anlamiyor ki neymis elektrikli tel cekecekmis neymis zehirlicekmis falan falan baya konusuyor cidden ben evde olmadigim bi gun baslarina zarar gelir diye cok korkuyorum. Yaşım 18 liseyi bitirdm mezuna kalmistm bu sene guya cok ders caliscaktm ama aklim surekli onlarda, onlar uyusa da ders calissam diye bekliyorum. Oyun oynatıp onlari yoruyorum uyumalari icin fakat o sirada bende yoruluyorum eve gelince bir sey yapasim gelmiyor. Annem sen kedilerle kafayi bozmussun, universitede napcaksin diyor. Bu gidisle universitede kazanamam komsum sayesinde surekli kedileri kollamaktan dedim bende. ya dün kedi oturmus sınırda bir sey de yapmiyor guneste ısınıyor gelmis onu kovaliyor komsu. Eline ne gelirse firlatiyor çoğu boyut olarak küçük cok korkuyorum. Komsu biraz kafadan gidik hani kardesleriyle bile sorunu olan davalik olan biri annem bi kedi yuzunden davalik olmayalim derdinde ama ben raziyim o kedi dedigi hayvanin komsudan farki ne onun da yasamaya rahatca dolasmaya hakki var. Ben sahsen hic bir arkadasimdan gormedigim degeri goruyorum su hayvanlardan ben bunlara nankorluk nasi edeym. Bi keresinde 4 yasindaki disi kedimiz var onu uzaga birakti ailrm ertesi gun gelmisti kedi bu kadar sadık bir dostu ben sirf millet rahatsiz oluyor diye ölüme mi terk etmem gerek anlamiyorum onlarda merhamet yoksa bende de olmamali diye bir sey yok. Babam bu konuyla hic ilgilenmiyor nerdeyse. Bi annemle konusmak istiyorum annem de surekli tersliyor biktm kedilerden diye. Biri destek cikmayinca cok gucsuz hissediyorum sadece. Kisirlastirma ucretli diye yanasmiyorlar diyorum belediyeyle konusurm ben bu sefer belediye yapmaz diyor yapiyormus bi tanidigim dedi diyorum kisirlastirmak gunah gozuyle bakiyor valla ben mi derdimi anlatamiyorum anlamiyorum. Gecen sene bize annesiz 2 dişi yavru gelmisti suan 1,5 yasinda ikisi de anne oldu fakat anneligi bilmiyorlar. Biri yavrularina hic ilgi vermedi hatta hala bizi emmeye calisiyor digerinin yavrulari 5 aylik olmalarina ragmen hala ilgi veriyor ama cocuklarina hic bir sey kazandiramadilar. Yasina gore kucukler yavrulari ziyan oluyor burda anneleri yuzunden diyorum o 2sini bari kisirlastiralim. Kisirlastirsak ne olcak yine gidiyor komsunun bahcesine diyor. kafayi yicem sanirim cozum yolu bulamiyorum

Zumrutt00

ah ah sokakta bir sürü kedi var sahiplenilmeyi bekleyen :( bizim sokakta yavru siyah bir kedi var. annesi yavru hasta olduğu için terk etmiş diye düşünüyoruz. ilk gördüğümüzde hastaydı yaş mama veriyoruz bir kaç gündür zaten kuru mama yiyemiyor tahmini iki aylık bile değil. neyseki durumu daha iyi. sahiplenmek isteyen olursa lütfen mesaj atsın. -Ankarada

sema54

@aslihan_e ugrasacagim benim gonlum hep kisirlastirma tarafinda bi kere anneligi de tattilar zaten. Hem zayiflar kisirlastirinca cocuk dogurma emzirme onunla ugrasma gibi sorunlari olmayinca kilo alirlar diye dusunuyorum. Olmadi kendim alir giderim ilk basta kizar ailem ama zaten annesizken onlarla ilgilenen bendim sorumlulugunu seve seve alirim kisirlastirdiktan sonra da, çocuğum gibi goruyorum ozellikle o ikisini. sokakta ziyan olmasını istemem ömrü boyunca elimden geldigince bakmak istiyorum. Cok guzeller biliyor musun abla anneleri gibi goruyorlar asiri guveniyorlar bize. Hala bizi emiyor biri hatta digeri de masaj yapiyo kucaga yavru kedilerin sut emerken yaptigi hareket gibi. Oyle cok seviyorum hepsini yemek konusu da benden oluyor kuru mama harici onlara kabak patates fln hasliyorum arada yoğurtlu, peynirli ekmek falan veriyorum. Laktoz zararlı onu da biliyom ama 19 kediyi doyurmak cok zor ve sokaktaki baska kopekler veya bi tane hircin kedi de geliyo yiyo yemek falan . Hayvanlar da napsin mahallede duzgun insan olmayinca bizim kapi harici baska kapida doyamiyorlar. Bu yuzden bu mahallede bu kadar fazla kedinin olmasi sorun ediyor kimse hayvansever degil

Zumrutt00

sema54 çok teşekkür ederim önerileriniz için

sema54

@aslihan_e malesef herkes cins kedi meraklisi suan kimse tekir kedilerin suratina bakmiyor nerdeyse. Ailem kisirlastirsak da yine sayilari fazla fln diyerek baska yere birakmayi dusunuyo disileri fakat ben kısırlaştırmak istiyorum kimse tinlamiyor evde beni kucugum diye

aslihan_e

Siz arayıp kısırlaştırma randevusu alın, birini yaptırınca aileniz size güven kazanır. Annem de bana boşver atalım gitsin falan diyordu yıllar önce, yaptıramam sanıyordu, sonra kendisi demişti diğerlerini de götür kısırlaştır diye.

aslihan_e

Siz yine de cesaret gösterip birini kısırlaştırın devamı gelir. Annenize bakmayın, benim annem de günah diyordu. Benim annem ben üniversiteye gidince çoğunu götürüp atmıştı. Siz yine de kısırlaştırın uzakta da olsa rahat etsinler. İnternetten numaralarını bulup randevu alın. Annenize danışmayın götürün gitsin. Yoksa siz üniversiteye gidince iyice rezil olur onlar, iyice de çoğalacaklar. Daha fazla çoğalmadan önce bir adım atın.