Yavru Kedide Diş Kanaması

3racha

Burayı çok aktif kullanmak durumunda kalıyorum kedim çok yaramaz olduğu ve ben de ilk kez kedi sahiplendiğim için 😭 kedimiz Neredeyse 4 aylık, inanılmaz enerjik birisi ve ısırmayı çok seviyor ne bulduysa ama favorisi peluşlar ve kıyafet/kumaşlar. Bugün ben evde yokken annem ve kardeşimin anlattığına göre bu sabah yine kudururken annemin sweatshirtüyle oynamaya başlamış. Sonra baktıklarında sweatin üzerinde minik minik kan lekeleri fark etmişler. Enerjisi gayet yerinde, kuru mama da yiyor ama endişelenmem gerekir mi, haftasonu vet kontrolümüz var ondan önce gitmemiz gereken bir durum mudur sizce?

3 CEVAP

Süt dişi döküyor olabilir. Ama yine de veterineri arayıp her ihtimale karşı sorun, içiniz rahat eder.

AhsenAise

Diş değişimi döneminde bu dönem kediden kediye farklılık gösterir ortalama 8/10 ay da biter
Isırma huyu da diş etlerinin kasinmasindan, diş düşürürken minik kanama olabilir,ısırdığı sweatshirt damagina değmiş ve damagini zedelemis olabilir,kontrol ediniz

3racha

Güncelleme: Bugün yerde süt dişi buldum :)