Kedinin Öğürmesi..

UmutOzer

Merhaba arkadaşlar, Bir konuyu size danışmak istiyorum yünlü file şeklinde şal ile oynarken kedim öksürük şeklinde ögürmeye başladı 5 6 kez sürdü kesildi yarım saat kadar da herhangi öksürme olmadı nefesinde hırıltı yok.. İpi filan koparmamış ama ipin kılcal şeklinde tüyü kaçtı sanırım boğazına bir sorun olur mu bu durum? Röntegene muayeneye gerek var mı?

8 CEVAP

Hurmisimm

Astım atağı olabilir . Başlarını öne eğip öksürüyorlar . Youtube dan videolara bakabilrisiniz . Eğer o değilse tüy yumağı kusmaya çalışmıştır onun da videosuna bakabilirsiniz . Onun için de kedilerin düzenli makt kullanmaları çok çok önemli. Tüm kedilerin kullanması gerekiyor midelerindeki tüy topaklarını atmaları için . Eğer o da değilse bir cisim yuttuysa halsizlik iştahsızlım öğürme gibi sorunlardan anlayabilirsinz . Vete gitmeniz gerekir

Hurmisimm

Yani ama genelde tüy minik ip gibi şeyleri atıyorlar dışkıyla . Benim kedimin ayrıca hazımsızlık sorunu da olmuştu . Mama yedikten 2dk sonra mamayı tüm şekilde kusuyordu . Bazı mamaları direkt sindiremiyorlar bünyeye göre . Birçok marka denedik sadece purina da kusmadı bizimki purina dan devam ediyoruz o yüzden .

UmutOzer

Anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için... Evet başını öne eğip oksurdu 5 6 kez ama arkası gelmedi. Halinden net anlayamıyoruz yüksek bir kattan düştüğü için durgunlukta var kedimde..

Ahudr

Evet oynadigi şalın tuyu kacmis belliki bogazina cok abartilacak bir sey degil merak etmeyin genel olarak malt vermeyi de ihmal etmeyin bu durumdan bagimsiz sadece rutin bir oneri :)

Zumrutt00

lütfen dışkısını kontrol edin tüy görürseniz tamamdır

UmutOzer

Dışkısında gözüme çarpan bir şey olmadı.. maksimum 2 cm'lik ip tüyü. Hali normal kedimin..

UmutOzer

Öksürme gibi değildi oğürme gibiydi daha sonra dili ile ağzını silmeye çalıştı neredeyse her defasında vücudu yere yakındı bu sırada

UmutOzer

Sağolun Allah razi olsun