Hastalık Nasıl Anlaşılır?

ilaydacakir

Merhaba. Kedimde belirgin bir sıkıntı yok aslında ama çok fazla hastalık yazısı okuduğumdan beri pipiriklenmeye başladım.
Ciğerlerinde, nefes almasına falan bi sıkıntı olsa nasıl fark edebilirim? Ya en başlarda fark edemezsem. Deli gibi hep onu izliyorum aslında ama gerildim yine de.
Havalar serinledi ve hep cam kenarında yatıyor ısrarla açık cam gördüğü an önünde yatıyor (en sağlam kedi filesinden var kilitli). Bu yüzden hafif hırıltılı nefes alıyor gibi ama rüzgar çarpmış da olabilir di mi?

4 CEVAP

aslihan_e

İştahsızlık olur zaten, oradan anlarsınız merak etmeyin. İştahsızlık veya geçmeyen ishal oluşur. Burun tıkanıklığı var büyük ihtimalle, hırıltı oradan geliyordur. Ciğerden gelse zaten sıkıntı. O tıkanıklık da hafif enfeksiyon nedenli de olabilir kuru hava nedenli de olabilir.

Mslna01

Genelde iştahsız ve halsiz olur kediniz buradan anlarsınız

BerkeAksu

Veterinere götürün kedilerde de kronik astım olabiliyor

ilaydacakir

İştahı falan normal bi değişiklik yok. Daha bi dikkat edeyim o zaman ona göre veterinere de gösteririm :)