Kedime Sıklıkla Yaş Mama Veriyoruz Maalesef Böyle Alıştı. Mama Alırken Petshoptaki Çalışan Bu Ma

Ozihan

Kedime sıklıkla yaş mama veriyoruz maalesef böyle alıştı. Mama alırken petshoptaki çalışan kedinin yaş mama (Felix )yüzünden dişlerinin döküleceğini söyledi? Doğru mu? Ne yapmalıyım

9 CEVAP

Hurmisimm

Kuru mamayı rondoda çekip ılık suyla ıslatabilirsiniz de . Yemezse yaş mamasının arasına da koyabilirisniz . Yaş mamalar ne kadar iyi marka olursa olsun asla kedinin ihtiyaçlarını karşılayamıyor

Ahudr

Hurmisimm kuru mamanin ezilip suyla karisitilip verilmesini mama firmalari oner miyor bilginiz olsun ND ile gorusmustum bu konuyu öner miyoruz diş sagligi acisindan sorun olusturur dedi ki zaten kuru mamalar genelde ıslaninca yapıskan bir hal alıyor haklı bir bilgi gelmisti bana.

sitedizayn

ben iki kısır erkek kedime her gün 1 paket felixi paylaştırıyorum, yaş mama yemekle kedinin dişleri dökülmez, sadece yaş mama ile beslenen kediler bile var.

milaylaylom

Korkutmaktan başka bir şey değil. Markaya istinaden öyle demiştir çok daha iyileri var elbette ama bu sizin alım gücünüze bağlı. Çok fazla yaş mama tüketimi ağız ve diş eti sorunlarına yol açabilir demişti veterinerimiz. Yani çok kullananda var kullanmayanda, az kullanan da.

Mivyayy

Dis dokulme gibi birsey olmaz ama cok yasmama dis sorunlarina yol acabilir duzenli fircalamanizi oneriyorum.

Zaszczyt

Dökülme olmaz ama diş etlerinde ve dişlerinde problem yaşayabilirsiniz.
Kuru mamayla birlikte, dengeli beslemeniz daha doğru.

Kuru mama kabını dolu tutun. Yaş mamayı da 2 günde 1 verin. Yaş mama kabı boş olunca mecbur kuru mama yiyecek acıktığında.

Hurmisimm

Yani diş dökülmesi kadar büyük bir etki olmaz ama markayı ben de sevmiyorum marketten alıyorsanız veterinerimiz önermişti purina gourmet alabilirsiniz

Hurmisimm

Besleyici olsun diye düşünürseniz Acana schesir ve plaisir e bakmanızı da öneririm . Benim kedim acanayı sevmiyor ama denemekte fayda var hepsini

Hurmisimm

Kedim çene ameliyatı oldu kuru mama yiyemiyordu veterinerimiz besleyici olması için rondodan çekip ıslarıp verebileceğimizi söylemişti bu yüzden yazdım teşekkür ederim ama