Kedim Kendini Taratmiyor Ve Tuy Dokumu

Altinoz

Kedimi hic bir sekilde tarayamiyoruz, furminator taragi gorynce uzerine atliyo oyun oynuyo ama uzerine daha dokundurdugumuz an isirma ve arka ayakla tekmelere basliyor kedim 3 aylik kadar tuy dokmeye basladik maalesef kullandigimiz mama da proplan, kedinizi nasil tariyorsunuz ve tuy dokumune iyi gelen tavsiyeleriniz var mi ?

4 CEVAP

wintercatt

Benim kedim de 3 aylık ve sizinkiyle aynı, asla taranmak istemiyor. Ben de uykulu olduğu zamanlarda ya da uyurken tarıyorum o zaman uslu uslu izin veriyor

muezzagumus

Ben bu görevi kızlarıma verdim (10ve 14 yaşlarındalar)arada furminatörle tarıyorlar arada tarakla. Süpürgenin en düşük çekişiyle üstlerinideki tüyleri çektiriyorlar önce korkuyorlardı şimdi çok hoşlarına gidiyor :)Zamanla alışıyorlar yani

Mischka

Büyük kızımı balkonda kucağıma oturtup, o etrafı seyrederken tarıyorum ben. Bașlarda hiç hoșlanmıyor, sürekli kaçıyor, söylenip duruyor, tarağa saldıriyordu, artık bayağı alıștı, sakin olduğu zamanları yakalayıp tarıyorum, hatta kafasını, boynunu ve çene altını bile taratıyor artık, bu çok hoșuna gidiyor. Minik kızım için ise șu an her șey oyun, tam yaramazlık dönemlerinde, ve tarağı kesinlikle bir oyuncak olarak görüyor, üzerine sürdüğüm an tepikliyor, ısırıyor, oynuyor onunla. Șimdilik o uyurken tarıyorum, yavaș yavaș alıșacaktır.

Muzeyyennb

Genelde büyük taraklardan korkuyorlar.Daha küçük bir tarakla sakin oldugu zaman taramaya çalışın. Zamanla alisacak zaten bu sefer surekli yapmanızi isteyecek :D Bu arada proplan kullaniyorum demişsiniz. Icerigine baktiniz mi hic? hic onermem alacaksaniz lutfen orijen,acana,brit care,nd gibi markalardan alın. en azindan daha iyi bir icerige sahip ve besleyici. Ayrica tuy dökümüne gelirsek çok dökülme oluyorsa bu mevsimseldir. Sorun yapmanıza gerek yok.Ama asiri oluyorsa veterinere gitmenizi öneririm o daha iyi bir bilgi verecektir