Kedinin Tuvaletinin Yerini Değiştirme(Detay)

zumraaa

kedim 2.5 aylik tuvalet egitimini kendim verdim ilk günde alıştı kuma yapmaya normalde gün içerisinde hep kumuna yapıyordu gece uyurken yatagımın ayrı yerlerine,yorganıma işemiş yataga geçmemiş yine de sirkeyle sildim yorganı yıkadım ev dar olduğu için ve kapalı balkon olmadıgı için maması suyu tuvaleti hepsi kendi odamda en uzak olacak şekilde yerleştirmeye çalıştım tuvaletinin yerinden olduğunu düşünüyorum banyoya koyacağım tuvaletini bu seferde tuvaletini bulamaz diye korkuyorum nasıl alıştırabilirim ya da direk kokusundan kendi bulabilir mi

4 CEVAP

melekkdmr

benimde kedim bana ilk geldiğinde 3 aylıktı eve daha rahat alışsın bir odada olsun diye ilk kendi odama koymuştum tuvaletini ve eşyalarını 2 hafta sonra direkt ordan alıp banyoya yerleştirdim bende ama benimkinin tuvalet eğitimi vardı bana geldiğinde de
bence sende banyo kapısını açık bırakırsan olur
yeni alışmışsa da 2 3 gün bi kaç saatte bi götürürsün tuvalete nerde olduğunu anlamış olur en azından
bende pek bilgili değilim ama ben problem yaşamamıştım umarım yardımcı olabilmişimdir🌸

zumraaa

teşekkür ederimm dediklerini dikkate alacağım

Msrose

2 ve 3 aylık yavrular sahiplendim. kumları önce banyodaydı sonra yatak odasına aldım. Koridoru ve salonu da gezdi temizlik vb durumlarda. Hiç ortalığa yapmadılar. Evim 1+1 küçük onunda etkisi var mıdır bilemem ve eve ilk geldiklerinde tuvalet eğitimleri vardı.

zumraaa

ya bende sebebini anlamış değilim muhtemelen yerini beğenmiyor yada bir şeye kızdı veterinerime sordum o da cevap vermedi